Fnality, Goldman Sachs ve BNP Paribas Liderliğinde 100 Milyon Dolarlık Yatırım Aldı

Bitcoin Haber

Fnality, varlıkları dijital tokenlere dönüştüren bir şirket, Goldman Sachs ve BNP Paribas liderliğindeki B Serisi finansman turunda yaklaşık 100 milyon dolar topladı. DTCC, Euroclear, Nomura ve WisdomTree gibi önde gelen şirketler de bu finansman turuna katıldı.

Goldman Sachs ve BNP Paribas’ın liderliğinde gerçekleşen B Serisi finansman turunda, Fnality merkez bankalarında tutulan nakit ile desteklenen başlıca para birimlerinin tokenize edilmiş sürümlerini geliştiren bir fintech şirketi, 95 milyon dolar topladı.

Bu turda, daha önce 2019’da destek verdikleri finansman turuna katılan bazı bankalar da yer aldı. Bu bankalar arasında Banco Santander, BNY Mellon, Barclays, CIBC, Commerzbank, ING, Lloyds Banking Group, Nasdaq Ventures, State Street, Sumitomo Mitsui Banking Corporation ve UBS bulunuyor.

Fnality, önceden Utility Settlement Coin projesi olarak biliniyordu ve toptan bankacılık için paylaşımlı defterler kullanarak Teslimat Karşılığı Ödeme (DvP) sağlamayı amaçlayan bir girişimdir.

Fnality International’ın CEO’su Rhomaios Ram, aldıkları yatırımla ilgili olarak, merkez bankası destekli blockchain tabanlı bir ödeme çözümüne duyulan talebi yansıttığını belirterek, bu çözümün geleneksel finans (TradFi) ile merkeziyetsiz finans (DeFi) arasındaki boşluğu doldurmayı hedeflediğini ifade etti. Goldman Sachs’ın Dijital Varlıklar Başkanı Mathew McDermott ise, Fnality’nin tokenizasyon trendinde önemli bir kolaylaştırıcı olduğunu ve blockchain teknolojisinin kurumların merkez bankası fonlarını anlık, sınır ötesi, çok para birimli ödemeler, teminat hareketliliği ve güvenlik işlemleri dahil olmak üzere geniş bir kullanım durumu yelpazesi için kullanmalarına esnek bir yol sunduğunu vurguladı.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Boyaa Interactive Kripto Para Piyasasına 100 Milyon Dolarlık Yatırım Yapıyor

Sonraki Haber

Kripto Piyasası Düzeltme Aşamasında: Büyük Ölçekli Tasfiyeler

İlgili Haberler