FLOKI, Binance’in Listesinde BTC ve SHIB’yi Geride Bıraktı!

Bitcoin Haber

20 Şubat’ta köpek temalı kripto para Floki (FLOKI) dünyanın en popüler kripto varlığı oldu. Floki, Bitcoin (BTC) ve Shiba Inu (SHIB) gibi devleri geride bırakarak Binance’in trend kripto paralar listesinde ilk sıraya yerleşti.

FLOKI’den Önemli Atak

Memecoin, geçtiğimiz birkaç hafta içinde, öncelikle yüksek profilli borsa listeleri üzerine inşa edilen muazzam bir heyecan yarattı. FLOKI, önceki hafta KuCoin’de listelendikten sonra %35’in üzerinde sıçrama yaptı. Brezilya’nın önde gelen borsalarından NovaDAX’ta listelendikten sonra Güney Amerika pazarına da giriş yaptı.

Dünyanın en büyük kripto borsası olan Binance‘in memecoin’i listelemek için sırada olabileceğine dair spekülasyonlar yaygın.

Diğer memecoinlerde görülenin aksine, Floki’nin büyümesi güçlü temeller tarafından desteklendi. DeFiLlama’dan alınan verilere göre, daha geniş Floki ekosistemi altındaki DeFi FlokiFi, Şubat ayının başından bu yana kilitli toplam değerinde (TVL) yaklaşık %100 artış kaydetti.

Resmi portala göre FlokiFi, kullanıcıların likidite havuzu (LP) tokenleri ve NFT’ler dahil olmak üzere kripto varlıklarını kilitlemelerine olanak tanıyor. Basın saatine göre, platformda kilitli olan toplam NFT sayısı 30’du.

FLOKI ve Binance Uyarısı

TVL büyürken, zincir üzerindeki faaliyetler azaldı. KuCoin‘in listelediği haberinden bu yana, FLOKI’nin günlük aktif adresleri ve işlem sayısı keskin bir düşüş gösterdi.

Alım satım faaliyetlerinin yavaşlamasıyla birlikte, ağırlıklı hissiyat da düştü, ancak yine de olumlu olduğunu belirtmek gerekir. Azalan sosyal hacim de gözlemlere kanıt olarak eklenmiştir.

Floki topluluğu, coin’e yeniden hayat verebilecek güçlü bir makroekonomik tetikleyici bekliyordu. Büyük olasılıkla Binance’in listelemesi bu yolu açabilir.

CoinMarketCap’e göre FLOKI’nin fiyatı son bir ayda üç kattan fazla artarken, piyasa değeri de aynı dönemde %276’nın üzerinde kazançla patladı. Bu tür bir büyüme dikkat çekerken, tarihsel olarak vahşi fiyat dalgalanmaları gösteren meme coinlerin doğasını unutmamak önemlidir.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bugün Düşüş Yaşandı: Analist Bunun Boğa Kanıtı Olduğunu Düşünüyor!

Sonraki Haber

ADA, SAND ve 2 Altcoin İçin Balina Faaliyeti Patladı: Santiment

İlgili Haberler