Flappy Doge, DAO Yönetimini Tanıtan İlk P2E Metaverse Oldu

İlayda Peker

Non-fungible Token (NFT) hype’ı kripto ekosisteminde devam ediyor. NFT’lerin gelişiyle, sayısız endüstriyi birbirine bağladıkları için tüm finans piyasası dönüşüme uğradı. Video oyun endüstrisinin en iyilerini kripto para birimleri ve NFT’lerle harmanlayan play to earn projeleri (P2E), NFT pazarındaki en yeni trend oldu. Bu ekosistem yatırımcıların sadece eğlence için oyun oynamalarına değil, aynı zamanda oyun içi token’lar kazanmalarına ve gerçek dünyada satın alınıp takas edilebilecek nadir eserler kazanmalarına da olanak tanıyor.

Son birkaç ayda Axie Infinity, Crypto Blades, MOBOX ve bir dizi başka oyun oldukça popüler hale geldi. Yapılan açıklamalara göre bu oyunlar ilginç ve yenilikçi olsa da hepsi ortalama akıllı telefon kullanıcısı için son derece karmaşık ve bu kullanıcıları uzaklaştırmış olabilir.  Buna ek olarak pek çok kişi kısa süreli oyunlar oynamayı tercih ediyor.

Bu noktada FlappyDoge, PC VR desteğini dahil etmek amacıyla iOS ve Android’de piyasaya sürülecek bir 3D oyunu olarak karşımıza çıkıyor. FlappyDoge, her biri benzersiz bir arka plan animasyonuna sahip on seviyeye sahip. Oyuncular, ilk başta oldukça basit olan boşluklar arasında gezinmeli; ancak seviyeler ilerledikçe hız ve karmaşıklık artacak, bu da oyunu daha da zorlaştıracak. Seviye atlamak için kullanıcının seviyeleri tamamlaması gerekiyor ve seviyelerin tamamlanması sonucunda oyuncular ödüller kazanıyor. Oyunun ikinci bölümü, kullanıcıların pazar yerinde NFT’leri kiralamak için en son teknoloji olan NFT teknolojisini kullanmalarına izin veriyor. Mobil uygulama kullanılarak kazanılan ödüller marketplace’de kullanılabilir. Öte yandan yapılan açıklamalara göre günde belirli sayıda token toplanabilir.

FlappyDoge, NFT’lerve Metaverse

FlappyDoge’un NFT bileşeni, oyuncuların oyun içi deneyimlerini çeşitli şekillerde özelleştirmelerine ve değiştirmelerine olanak tanıyor. NFT bileşeni olan FlappyPlace, FlappyDoge kârlarını ve diğer meme coin’leri çok sayıda NFT’ye dönüştürmek için bir Metaverse NFT Pazar Yeri Ekosistemi olacak. Ekosistem, NFT staking’i benimseyerek kapsayıcılığı teşvik edecek ve yeni kullanıcıların “oyuna dahil olmasına” izin verecek. Kullanıcılar, NFT geliştirmeleri için platformun stake etme ve kiracı eşleştirme sistemini kullanarak FlappyDoge deneyimlerini keşfetmek ve genişletmek için NFT’lere erişebilecek ve oyunlarını geliştirebilecekler.

Bunlara ek olarak LaunchPad, oyun geliştiricilerinin benimsemesini artırmak için FlappyDoge’un kullanıcı ağından faydalanmalarını sağlarken aynı zamanda uygulamaları inceleyerek FlappyDoge token sahiplerine yardımcı olacak. Yalnızca mevcut ekosistem ile entegre olacak önemli ölçüde geliştirme ve oynanabilirliğe sahip oyunlar öne çıkarılacak ve böylece kullanıcıların beğendikleri oyunları bulmak için sonsuz sayıda oyunu gözden geçirmeleri gerekmeyecek.

Flappy Doge Token Ekonomisi

Açıklamalara göre yerel token FLPD, her işlemin %3’ü yakıldığında deflasyonist olacak ve böylece kullanıcıların yatırımlarının değerlenmesi sağlanacak. Farkındalığı artırmaya ve kitlesel benimsemeyi teşvik etmeye yardımcı olmak için her işlemin %3’ü pazarlamaya harcanıyor.

Bunun yanı sıra Flappy Doge, Telegram, Reddit, Twitch gibi sosyal ağları kullanarak da güçlü bir topluluk oluşturduklarını ifade ediyor.

TwitterInstagramTelegramDiscordRedditMediumMovie

Sorumluluk Reddi: Bu makale sponsorlu bir yazıdır. BitcoinHaber, bu makale içeriğinde geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir ve sorumlu tutulamaz. BitcoinHaber, bu sponsorlu yazıda adı geçen şirket ve şirketin sunduğu ürün veya hizmetlerle ilgili olarak okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını şiddetle önermektedir.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Vault Hill, Kentsel Planlama İlkelerinden Yararlanan Metaverse İçin 2,1 Milyon Dolar Topladı

Sonraki Haber

Kripto Paralarda Son Durum: Yükseliş Eğilimi Başladı Mı?

İlgili Haberler