“Fiyatları Düştükçe BTC ve Altını Daha Çok Seviyorum”

İlayda Peker

“Rich Dad, Poor Dad” adlı çok satan kitabın yazarı ve bir yatırım uzmanı olan Robert Kiyosaki son tweet paylaşımlarında, ABD borsasının şu anki durumu hakkında yorum yaptı ve altın düştüğü için daha fazla satın alım yaptığını açıkladı. Ayrıca Kiyosaki BTC’de henüz beklenen artışı göstermediği için BTC yatırımını arttırdığını da belirtti.

BTC, Altın ve Gümüş

Ekonomik durgunluk ve salgınla birlikte kötüye giden ekonomide bazı iyileşmeler görülüyor. gibi. Hayatın normalleşmeye başlaması ile ortaya çıkan raporlar, Amerika’da Nisan ayında yüzde 14.7 olan işsizlik oranının Mayıs ayında yüzde 13.3’e düştüğünü gösteriyor. Dolayısıyla büyük şirketlerin hisse senetlerinde de artışlar yaşanıyor.

Ancak bu durum Bitcoin ve altın fiyatlarına yansımadı ve hatta altında düşüş yaşanıyor. 5 Haziran Cuma günü altın 1.684 dolar seviyesine kadar geriledi. Ayrıca TradingView grafiğinde Gümüş’ün de (XAG) ons başına 17.42 dolara düştüğü görülüyor.

Popüler bir yazar Robert Kiyosaki de Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarda fiyatı düştükçe daha fazla altın aldığını dile getirdi. Yatırımcı, takipçilerine sevdikleri şeylere yatırım yapmaları gerektiğini hatırlattı ve yine Bitcoin, altın ve gümüşün sevdiği şeyler arasında olduğunu belirtti.

Bunların yanında Kiyosaki, fiyatları düştükçe bu üç varlığı daha çok sevdiğinin altını çizdi.

Bitcoin Kullanımı

Bu hafta paylaştığı farklı bir tweet’te Kiyosaki Amerika’da yaşanan huzursuzluklar değindi ve insanları sivil huzursuzluğun bu zamanını daha asil olmak için kullanmaya çağırdı. Öte yandan ünlü Bitcoin destekçisi Jimmy Song da aynı konuya değinerek, insanların bu durumda para basma politikasına meydan okuyabileceğini ve bunun en iyi yolunun da Bitcoin olduğunu, “Bitcoin satın almak bunu yapmanın iyi bir yoludur” sözleriyle ifade etti.

Kaynak: U.TodayTotal
11
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Ethereum İşlem Ücretleri Hala Çok Yüksek

Sonraki Haber

Bitcoin’in Artışını Sağlayacak 3 Neden

İlgili Haberler