Fiyatlardan Bağımsız Olarak Kriptolara İlgi Artıyor!

İlayda Peker

Kripto para birimleri son günlerde yaşanan bazı olumlu gelişmelerin rüzgarı ile yükseliş grafikleri çiziyor. Bu yükseliş sayesinde kripto para piyasasının toplam değeri 1 trilyon dolar üzerine çıkmış durumda. Fiyat artışlarından bağımsız olarak dijital varlık yöneticisi Grayscale Investments Amerikalı katılımcıların yarısından fazlasının kripto para birimlerinin “gelecek” olduğuna inandığını ortaya koyan bir araştırmanın sonucunu paylaştı.

Demokratlar Kripto Paralara Güveniyor

Firmanın adına The Harris Poll tarafından yürütülen ankete 2.039 kişi katıldı ve anket 6 Ekim ile 11 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirildi. Katılımcıların %52’sinin “kripto para birimleri finansın geleceğidir” ifadesine fazlasıyla uygun olduğu ifade ediliyor.

Amerikan pazar ve araştırma analitiği şirketi, olumlu yönde oy kullananların yaklaşık %60’ının Demokratlar olduğunu da kaydetti. Kalan %41’i ise Cumhuriyetçilerdi. Ayrıca, araştırmaya katılanların %44’ünün bu varlık türlerini yatırım portföylerine eklemeyi ciddi olarak düşündükleri de tespit edildi.

Öte yandan Grayscale Investments, bu yıl yapılacak ABD seçimleriyle ilgili olarak ekonominin mevcut durumunu ve halkın kripto para birimleri algısını değerlendirmek için ulusal anketi görevlendirdi.

Düzenlemeler İlgiyi Artırıyor Mu?

Ankete katılanların %37 gibi önemli bir kısmı, oylamadan önce adayların dijital para birimiyle ilgili politika fikirlerini dikkate aldıklarını ifade ediyor. Ayrıca %81 (%88 Cumhuriyetçiler ve %71 Demokratlar), yapılan yatırımların güvenliğini sağlamak ve dijital para birimleri etrafında dönen yasa dışı faaliyetleri engellemek için gelişen pazar sektörüne yönelik kristal netliğinde düzenlemeler ve politikalar uygulanmasını istediklerini söyledi.

Buna ek olarak beş katılımcıdan dördü (+80%) tüketici öncelikli yaklaşım düzenlemesi arzusunu dile getirdi. Bu, bireylerin kripto para birimlerine yatırım yapmanın en iyi yolunu belirleme sorumluluğunu taşıyacakları anlamına geliyor.

Öte yandan kripto ödeme ağı TripleA’ya göre, ABD’nin toplam nüfusunun yaklaşık 46 milyonu veya %13.7’si kendi kripto para birimine sahip ve ülkedeki yetişkinlerin %81’i dijital varlık sınıfını zaten duyduğunu söylüyor.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Dogecoin’e Elon Musk Dopingi: DOGE’de Son Durum

Sonraki Haber

Instagram’ın Çok Konuşulan NFT Hamlesinin Detayları!

İlgili Haberler