Fiyat Sıkışıklığı Ne Yönde Kırılacak? Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) Verileri Pozitif!

İlayda Peker

Bitcoin iki haftadan uzun bir süredir yatay bir şekilde hareket ediyor ve bir fiyat sıkışıklığı yaşandığı görülüyor. Her ne kadar fiyatlarda yaşanan düşüş kar elde etmek isteyen yatırımcıları endişelendirse de on-chain veriler bir satış baskının olmadığını gösteriyor bu da sıkışıklığın yukarı yönlü kırılacağı yorumlarının yapılmasını sağlıyor. Ayrıca bu durumun sadece Bitcoin için değil Ethereum için de geçerli olduğu ifade ediliyor.

Yatırımcılar Satış Yapmıyor

Elde edilen verilere göre şu anda bir birikim aşamasında bulunuluyor ve birikim oranları artıyor. Dolayısıyla yatırımcılar özellikle Bitcoin ve Ethereum’da yeni bir yükseliş beklentisi içinde oldukları için HODL’ın yeni trend haline geldiği görülüyor. Veriler, özellikle piyasaya yeni sürülmüş kripto para birimlerinin satılmadığını gösteriyor.

Elde edilen verilere göre benzer durum Ethereum için de geçerli. Yeni kripto para birimleri, dolaşımdaki Bitcoin arzının %15’ini oluştururken dolaşımdaki Ethereum arzının %12,5’ini oluşturuyor.

Buna ek olarak HODL, düşük volatilite ile birleşince artış sinyallerinin de arttığı ifade ediliyor. Şu anda volatilite, Bitcoin için üç ayın en düşük seviyesi olan %45’te ve ETH volatilitesi de %50 seviyesinde.

Birikimler 3 Aydır Sürüyor

Aslında grafiklere bakıldığında yatırımcıların 3 aydır birikim yaptıkları görülüyor. Dolayısıyla yatırımcılar kripto para birimlerinde yaşanan düşüş durumunu bir satın alma fırsatı olarak değerlendirmiş gibi görünüyor.

Ayrıca analistler bir süre daha birikimin devam edeceğini düşünüyor. Bu da satış baskısının azalması ve fiyatların yükselmesi olarak nitelendiriliyor. Eğer beklenen artış hareketleri gerçekleşirse Bitcoin’in yıl bitmeden yeni bir rekor kırması ve Ethereum’un da 5.000 dolar seviyelerini görmesi olası bir senaryo olarak değerlendiriliyor.Total
7
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Kripto Para Türev Ürünleri Yanlış Mı Anlaşılıyor?

Sonraki Haber

Balinalar Hareketlendi: Ripple (XRP) Fiyatı İvme Kazanıyor

İlgili Haberler