Fidelity, Kripto Paralar Konusunda Önemli Hedeflere Sahip!

Fatih Uçar

Firma kripto para konusunda son derece cesur ve güçlü adımlar atıyor. Dünyanın en büyük finans şirketlerinden olan Fidelity müşterilerinin %90’ının kripto paralarla ilgilendiğini açıkladı. Firmanın en önemli hedefi ise bir şekilde kriptoları perakende müşteriler için sunmak. Peki bunu nasıl yapacak?

Fidelity ve Kripto Paralar

Varlık yöneticisi, dijital varlıklara karşı artan kurumsal talebi değerlendirmek istiyor. Bu yüzden alternatif yatırım kanalları oluşturmak ve talebi desteklemenin peşinde koşuyor. Fidelity Digital Assets satış ve pazarlama müdürü Chrstine Sandler yakın zamanda önemli bir röportaj verdi.

Kurumsal talebin arttığını doğrulayan Fidelity müdürü en büyük talebin Bitcoin (BTC)’e karşı olduğunu söyledi. İkinci sırada ise elbette Ethereum (ETH) bulunuyor.

Fidelity Digital Assets başkanı Tom Jessop aşağıdaki açıklamaları yaparak pandeminin kriptoya ilgiyi artırdığını söylemişti.

“Kıt varlık sınıfı Bitcoin (BTC) bu özelliğinden dolayı çok fazla ilgi görüyor. İnsanlar pandemiyle birlikte bunun idrakine daha fazla vardı. Tüm para birimleri değer kaybediyor ve merkez bankaları tonla para basıyor, insanları kriptoya iten çok fazla sebep bulunuyor”.

Kurumsal Talep Artıyor

Çok sayıda kurumsal yatırımcı kriptolarla bu yıl tanıştı. Birçok şirket detaylı raporlarla bunları zaten açıklıyor. Fidelity Investment, yatırımcıların kripto piyasasına doğrudan erişmeleri için gerekli altyapıyı sunan ilk şirketler arasında olmayı hedefliyor. Bu hedefine de şu ana kadar çok yaklaştı.

SEC’e Wise Origin Bitcoin Trust adıyla bir ETF başvurusu gönderen şirket Marathon Digital Holdings’in 20 milyon dolar değerindeki %7,4 hissesini aldı. Hem yatırımları hem de ETF konusunda attığı adımlarla Fidelity geleceğin kriptoda olduğunu adeta haykırıyor.

Devonshire Investors isimli yeni bir hedge fonu oluşturan şirket ErisX, Talos ve Coin Metrics gibi kripto odaklı projelere de yatırımlar yaptı.

Şirketin şimdiki hedefi ise bireysel müşterilerin yararlanabileceği hizmetler sunabilmek. JPMorgan bu konuda bir adım önde diyebiliriz. Dev finans şirketlerinin bu alandaki çekişmesi sert biçimde devam ediyor.

BlackRock, Goldman Sachs ve Citibank gibi şirketler daha önce yaptıkları açıklamaların tersine artık kriptolara daha sıcak davranıyor. Tüm bu veriler önümüzdeki dönemde kriptolara kurumsal ilginin artarak devam edeceğini söylüyor.

Elbette kripto para piyasaları son derece volatildir. İnternet sitemizde paylaşılan tüm yazılar bilgi verme amaçlı olup, yatırım tavsiyesi içermemektedir.Total
2
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Bitcoin (BTC) Bu Göstergelerde Ethereum’un (ETH) Gerisinde Kalıyor!

Sonraki Haber

Bitcoin (BTC) İçin Olası Düşüş ve Yükseliş Senaryosu

İlgili Haberler