Fidelity Investments’tan Jurrien Timmer, Bitcoin (BTC) Fiyat Beklentisini Açıkladı

Mert Bahçe

Fidelity Investments Küresel Makro Direktörü Jurrien Timmer, lider kripto para Bitcoin için fiyat tahmininde bulundu. Timmer, Bitcoin’in gelecek dönemde yerini ve fiyat beklentisini açıkladı.

Bitcoin Beklentileri

Fidelity Investments üst düzey yetkililerinden Jurrien Timmer, Bitcoin’in 100.000 dolara ulaşması için en az iki yıla daha ihtiyacı olduğuna inanıyoor. Deneyimli isim, Bitcoin’in 2023 yılında 100.000 dolara ulaşacağını düşünüyor. Altınla olan korelasyon ile ilgili olarak ise her iki varlığın da aynı takımda farklı oyuncular olduğunu aktardı.

ABD SEC’in ProShares Bitcoin ETF’ini onaylaması gündeme bomba gibi oturdu. Milyar dolarlık ETF endüstrisine Bitcoin’in dahil olması beklentileri yükseltti. Bu bağlamda Bitcoin’in geleceği konusundaki tahminler tartışılmaya başlandı. Birçok BTC savunucusu fiyatın 2021 yılı sonunda 100.000 dolara dokunacağını düşünüyor.

Bloomberg’in Kıdemli Emtia Stratejisti Mike McGlone, 2021 yıl sonu tahminini 100.000 dolar olarak belirlemişti. McGlone bu tahminini Bitcoin’in artan benimsenme oranlarına ve azalan aktif arzını ele alarak saptadı.

Jurrien Timmer’in Öngörüsü

Fidelity Küresel Makro Direktörü Jurrien Timmer ise BTC’nin altı basamaklı bölgeye ulaşabileceğine inanır ancak zaman çizelgesi diğerlerine göre daha uzun. CNBC ile yakın tarihli bir röportajda Timmer, BTC tahmininde şunları aktardı:

Bir arz ve talep modelim var. Bu iki modelin bir sonraki kesiştiği zamanı birkaç yıl içinde öngörüyorum. Bu gerçekleştiğinde Bitcoin fiyatının 100.000 dolar olacağına inanıyorum.

Jurrien Timmer, bir başka popüler konuya daha değindi. Lider kripto para birimi Bitcoin ile altın arasındaki korelasyonda iki varlığın rakip olmadığını belirten deneyimli isim, aynı takımdaki iki farklı olarak konuyu değerlendirdi. Timmer, Bitcoin’i çok uluslu teknoloji devi Apple ile karşılaştırmayı tercih etti. Timmer; Apple ağı, değeri ve boyutunu kapsayan geniş çaplı bir çalışması olduğunu kaydetti.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Steam Neden NFT’leri ve Kripto Para İle İlgili Oyunları Yasakladı?

Sonraki Haber

“ABD Vatanseverliği Bitcoin Fiyatını 100.000 Dolar Yapacak”

İlgili Haberler