FED’in Para Basmasına Karşı Bitcoin’i Savunan İsimler Artıyor

İlayda Peker

ABD Merkez Bankası konumundaki Federal Rezerv (FED), şirketleri ve küçük işletmeleri kurtarmak için halihazırda 6 trilyondan fazla likidite sağlayacağını daha önce açıklamıştı. Ayrıca FED bu haftanın başlarında 2.3 trilyon dolarlık bir para basma sözü daha verdi. Bu açıklamaların ardından Morgan Creek Digital CEO’su Anthony Pompliano Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarda şu ifadeleri kullandı:

FED’in ekonomiye ne kadar para enjekte ettiğini resmi olarak kaybettim. Bu noktada yetişmek için çok fazla trilyon var.

“Bitcoin Alın”

Galaxy Digital’in kurucusu Mike Novogratz da FED’in yeni açıklamasının ardından kurumun aldığı kararlar ile tabiri caizse dalga geçmeye başladı. Bu bağlamda Mike Novogratz Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarda, “önümüzdeki haftanın başında, Fed’in USD basmasının yardımcı olmaması durumunda ekonomiyi canlandırmak için farklı bir şey açıklayabileceğini” dile getirdi. Bu yüzden Novogratz yatırımcılara, Bitcoin satın almalarını önerdi.

Ancak bunun yanı sıra Galaxy Digital CEO’su yakın zamanda yapılan bir CNBC röportajında, lider kripto para birimi Bitcoin’in bu yıl 20.000 dolara yükselmemesi halinde Bitcoin’den vazgeçebileceğini dile getirmişti…

Kripto Ekosistemi ne Parasal Genişleme

Bitcoin geliştiricisi Jimmy Song, FED’in son zamanlarda yaptığı ağır likidite enjeksiyonlarını eleştirerek şunları dile getirdi:

Tüm bu para baskısı üçüncü dünya ülkelerindeki insanlara en fazla zarar verecek. Bu ülkelerdeki ABD doları talebi artacak, para birimleri hiperinflasyona uğrayacak ve bürokratlarımız onlara diretilen kötü para politikası nedeniyle hoşnutsuzluklarını belirtecek. #Bitcoin

Öte yandan VanEck dijital varlık direktörü Gabor Gurbacs da Bitcoin’i merkez bankalarının manipülasyonundan arınmış tek varlık olarak nitelendirmişti.

Kaynak: U.TodayTotal
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber
ethereum teknik analizi

Ethereum Yorumları: ETH/USD Teknik Analizi 10/04/2020

Sonraki Haber

Bitcoin Cash %51 Saldırısı Çok Kolay Hale Geldi

İlgili Haberler