Federal Rezerv Tutanakları Piyasalar İçin Ne Anlama Geliyor?

Bitcoin Haber

Federal Rezerv’in son tutanaklarının yayımlanması, kripto para piyasalarındaki olağanüstü dalgalanmalarla çakıştı ve bu durum nedeniyle her zamanki gibi büyük bir ilgi görmüyor. Binance CEO’sunun istifası ve şirketin milyarlarca dolarlık cezaları kabul etmesinin gölgesinde, kripto para yatırımcıları, yüksek faiz oranlarının düşürüleceği günü bekliyorlar.

Enflasyon verilerinin iyi gelmesi ve istihdam piyasasının zayıflaması, Fed’in gelecek yılın ikinci çeyreğinde kripto para piyasaları için olumlu olabilecek faiz indirimlerine başlayabileceğine işaret ediyor. Ancak piyasalar için önemli olan Fed tutanaklarının detayları nedir?

Fed tutanakları yayımlandı ve tüm katılımcılar hedef faiz oranının %5.25 – %5.50 aralığında tutulması konusunda hemfikir oldular. Politika kararlarının her toplantıda tam bilgi yelpazesi göz önünde bulundurularak devam ettirileceği belirtildi.

Restriktif duruşun sürdürülmesinin, hedeflere doğru ilerleme kaydedilmesini destekleyeceği ve ek bilgi toplama zamanı sağlayacağı ifade edildi. Eğer enflasyon hedefine yönelik yeterli ilerleme sağlanmadığını gösteren bilgiler olursa, ek politika sıkılaştırmasının uygun olacağı belirtildi.

Enflasyonun geçen yıl boyunca ılımlı seyrettiği ancak %2’lik hedefin oldukça üzerinde kaldığına dikkat çekildi. Ayrıca, konut dışı temel hizmet enflasyonunda sınırlı ilerleme kaydedildiği belirtilirken, işgücü piyasasının sıkı fakat yıl başından bu yana gevşediği vurgulandı.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Solana Coin Geleceğini Yaşıyor mu?

Sonraki Haber

Bytom Coin: Gerçek Varlıkları Tokenize Eden Platform

İlgili Haberler