FED Başkanı Jerome Powell Kripto Paraları Yavaşlatıyor Mu?

İlayda Peker

Mike Novogratz, Jerome Powell’ın uyguladığı politikaların kripto para piyasalarını, Nasdaq’ı ve “tüm varlıkları” yavaşlatabileceğine inanıyor. Dolayısıyla Novogratz, Powell’dan memnun değil…

Piyasalar Yavaşlayabilir

Mike Novogratz, ABD Başkanı Joe Biden‘ın ikinci dönem için Fed başkanlığına Jerome Powell‘ı seçme kararından memnun değil gibi görünüyor. Bu noktada Novogratz bir Bitcoin destekçisi olarak değil, genel bir yatırımcı olarak konuştuğunu ifade ediyor ve Powell’ın piyasaların büyümesine zarar verebileceğine inandığını belirtiyor.

Bu hafta CNBC’ye verdiği bir röportajda Novogratz, kendi bakış açısından Jerome Powell’ın Amerika Birleşik Devletleri’nin siyasi ve ekonomik gerçekliğini anlayamadığını, piyasaların da benzer bir görüşe sahip olduğunu ve görev süresi konusunda karamsar olduğunu ima etti.

Kripto para piyasası hakkında da konuşan Mike Novogratz, Jerome Powell’ın atanmasının ardından özellikle “makro hikaye”deki değişiklikleri takiben kripto konusunda “insanların oldukça negatif düşünmeye başladığını” söyledi:

ABD’de oldukça kötü bir şekilde enflasyon ortaya çıkıyor, bunu görebiliyoruz, Fed’in biraz daha hızlı hareket etmesi gerekecek… Bu, tüm varlıkları yavaşlatır. Nasdaq’ı yavaşlatır. Kriptoyu yavaşlatır.

Enflasyon Olgusu

ABD son 30 yılın en yüksek enflasyonunu yaşıyor. Yıllık %6,2 ile dünyanın en büyük 46 ekonomisinden 39’unun bir yılda daha yüksek enflasyon görmesi ile sonuçlar şimdiden dünyanın geri kalanında da benzer bir şekil ilerliyor.

Mike Novogratz, Powell’ın artık güven kazandığını ve işini riske atmamak için eylemlerini ölçmek zorunda kalmadan politikalarında daha agresif olabileceğini savunuyor. Yapılan açıklamalara göre Jerome Powell’ın şu ana kadarki düşüncesi, genişletici bir para politikasını destekliyor gibi görünüyor.

Tüm bunların yanında Mike Novogratz bir kripto para destekçisi ve bundan vazgeçmeyi de planlamıyor. Galaxy Digital’in CEO’su olarak Novogratz, sürekli olarak pazar trendlerini ve beklentilerini inceliyor. Bu noktada CEO, kısa vadeli iniş ve çıkışlardan sonra geleceğin kripto para birimleri için umut verici göründüğünü garanti ediyor.Total
6
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Korku ve Açgözlülük Endeksi, Kripto Para Piyasasındaki Duyarlılığı Gözler Önüne Serdi

Sonraki Haber

Kötü Niyetli Kişiler Madencilik İçin Google Cloud Hesaplarını Kullanıyor!

İlgili Haberler