Facebook, Calibra İçin 50 Kontenjanlık İşe Alım Yapacak

İlayda Peker

Facebook’un piyasaya süreceği kripto para birimi Libra’nın cüzdanı olarak Calibra’nın İrlanda’daki işgücü 50 kişi kadar arttırma niyetin olduğu ortaya çıktı. Özellikle koronavirüs salgını sırasında yaşanan işten çıkarmaların ortasında alınan bu kararın oldukça önemli olduğu düşünülüyor.

Irish Times’ın 20 Nisan tarihli bir raporuna göre, Calibra’nın Dublin’deki küçük ekibinin bu yıl önemli ölçüde genişletilmesi planlanıyor ve Facebook’un İrlanda operasyonlarının yol haritası için “kritik öneme sahip” olduğu belirtiliyor.

Calibra ve İrlanda Genişlemesi

2009 yılından beri İrlanda’da bulunan Facebook; Instagram ve WhatsApp gibi çeşitli ortak firmalarında ülkede 5.000 kişiyi istihdam ediyor. 2019 yılında kurulan Calibra ise teknoloji devinin küresel düzenleyici baskı altında önemli ölçüde yeniden şekillenen ve gelişen dijital para birimi stratejisinin merkezinde yer alıyor.

Dublin ofislerinin yanı sıra Facebook; County Meath, Clonee’de bir veri merkezi işletiyor ve 2017’de sanal gerçeklik yan kuruluşu olan Oculus için Cork’ta bir araştırma laboratuvarı kurdu. Calibra operasyon başkanı Laura Morgan Walsh gazetecilere konuyla ilgili şunları söyledi:

Bu küresel belirsizlik döneminde Dublin’de bulunan ekibimize yatırım yapmaya devam ediyoruz. Calibra cüzdanını destekleyen operasyon ekibimizi genişletmek için güvenlik, uyumluluk, işgücü yönetimi ve müşteri hizmetleri konularında aktif olarak uzmanlar alıyoruz.

Bunların yanında Facebook, 2016’nın başlarında İrlanda merkez bankasından bir e-para lisansı aldı. Ancak ülkede Calibra için yeni işe alımların hızının, düzenleyicilerin yanıtlarına bağlı olacağını belirtti.

Öte yandan Libra için güncellenmiş bir teknik inceleme, ağın artık yalnızca düzenlenmiş kripto şirketleri için erişilebilir olacağını ortaya koydu.

Kaynak: Cointelegraph


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Bitcoin Yorumları: BTC/USD Teknik Analizi 20/04/2020

Sonraki Haber

Koronavirüs Salgını İle İlgili Çalışmalara BitMEX de Dahil Oldu

İlgili Haberler