Ethereum’un Geleceğine Dair Önemli Tahminler ve Analizler

Bitcoin Haber

Ethereum (ETH), tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 4.891 doların hala önemli ölçüde uzağında olmasına rağmen, 2021 yılbaşından bu yana %37’lik bir artışla fiyat toparlanmasında umut ışığına sahip olmaya devam ediyor. Ancak geçtiğimiz hafta %2,67’lik bir düşüş yaşandı ve işlem hacmi son 24 saatte %41,83 oranında düştü.

Ethereum’un düşük performansının nedenleri arasında, Proof-of-Stake’e (PoS) geçiş süreci ve bu sürecin getirdiği değişiklikler gösteriliyor. Bu değişim, ağ merkezileşmesine ilişkin endişeleri de beraberinde getirdi ve Ethereum’un performansı üzerinde aşağı yönlü baskı oluşturdu. Özellikle günlük işlemlerin %12 oranında düştüğü ve günlük aktif adreslerin yaklaşık %20 azaldığı belirtildi.

Önde gelen kripto analisti Ali Martinez, Ethereum balinaları arasında önemli bir satın alım faaliyetinin gerçekleşmediğini vurguladı. Bununla birlikte, analiz firması Santiment tarafından paylaşılan verilere göre Ethereum son zamanlarda ağ ücretlerinde de büyük bir düşüş yaşadı.

Ethereum’un fiyatı kısa bir süre 1.650 doların üzerinde işlem gördü ancak 1.670 dolarda dirençle karşılaştı ve ardından düşüş eğilimi yeniden gerçekleşti. Ethereum’un kısa vadeli yükseliş beklentilerini gerçeğe dönüştürebilmesi için, 1.850 dolar ile 1.900 dolar aralığına doğru yükselen 1.615 dolar seviyesinin üzerindeki desteği sürdürmesi gerekiyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Kripto Para Piyasasında Geliştirme Aktivitesi Takibi ve En İyi 5 Kripto Para

Sonraki Haber

OpenSea’den Kullanıcılarına API Sızıntısı Uyarısı

İlgili Haberler