Ethereum’un Boğa Koşusunda Olduğunun 3 İşareti

İlayda Peker

Ethereum özellikle 2020 yılına girdiğimizden bu yana deyim yerindeyse kripto para piyasasına liderlik ediyor ve güzel bir artış ivmesiyle ilerliyor. Ethereum’un neden emin adımlarla fiyatını yükselttiğine bir göz atalım…

ETH Rekor Fiyattan Hala Uzak

Tüm kripto para piyasası bugün kaybettiği 15 milyon doları geri kazanarak yeniden 300 milyar doların üzerine çıkmayı başardı. Her ne kadar Bitcoin yeniden 5 haneli rakamlara ulaşsa da Ethereum yılbaşından bu yana olduğu gibi liderlik koltuğunda oturuyor.

Bunun yanında Ethereum, tüm zamanların en yüksek seviyesinden hala çok düşük bir seviyede yer alıyor ve 400 dolar seviyesini aşana kadar gerçekten boğa piyasasının başladığına bazı analistler inanmıyor.

Bugün ulaştığı fiyat seviyesinde bile ETH rekor fiyat seviyesinden yaklaşık olarak %80 daha düşük seviyeden işlem görüyor. Dolayısıyla daha yüksek seviyelerin görülmesi için önünde uzun bir yol var ve bu daha önce başarıldığı için analistlere göre tekrarlanması hiç de zor değil…

Ethereum 2.0 Güncellemesi

Ethereum 2019 yılında Serenity ve Muir Glacier gibi güncellemelerde yaşanan gecikmeler sebebiyle kullanıcılar büyük hayal kırıklığı yaşadı ve bu sebeple fiyat 120 dolara kadar geriledi.

Ancak 2020 yılı Ethereum 2.0’ın bu yıl uygulanacağı müjdesi ile ekosistemde adeta umut ışığı yaktı ve bu da fiyatlara hemen yansıdı.

Ethereum Kullanım Durumları

Ethereum ortaya çıktığı günden bu yana kullanım durumu oldukça çeşitlendi. Gelişen DeFi piyasasında Ethereum ağı adeta bir temel olarak kullanıldı ve “internet parası” olgusunun gelişmesini sağladı.

Bunun yanında Ethereum kripto oyun endüstrisinde de giderek daha fazla kullanılıyor. Öte yandan Ethereum hala akıllı sözleşmeler ve merkezi olmayan uygulamalar için endüstri standardı olarka karşımıza çıkıyor.

Tüm bunlar değerlendirildiğinde Eteherum’un sergilediği ve sergilemesi beklenen artış hareketleri bir hayal olmaktan çıkarak gerçekleşebilecek bir ihtimale dönüşüyor…

Kaynak: Bitconist


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Forex’in Etkisi Neden Hala Kriptolar Üzerinde Hissediliyor?

Sonraki Haber

Bitcoin’in Bir Sonraki Yönü Neresi?

İlgili Haberler