Ethereum’un Bir Sonraki Yönü Hakkındaki Görüşler

İlayda Peker

Mart ayındaki çöküşün ardından Ethereum fiyat hareketine bakıldığında, piyasa hacmi bakımından ikinci en iyi kripto para birimi olan Ethereum’un (ETH) muhteşeme bir performans sergilediğini ifade edebiliriz. Ancak daha geriye gidip daha büyük bir zaman dilimine bakıldığında aslında işlerin pek de iyi gitmediği söylenebilir.

Dolar karşısında uzun vadeli olarak %85 değer kaybeden ETH, Bitcoin karşısında da benze bir düşüş yaşadı. Yani her ne kadar son fiyat hareketleri artış yönlü olsa da Ethereum’un hala makro düşüş trendinde olduğunu dile getirebiliriz. Yine de bazı analistler boğa sinyallerinin alındığını ifade ediyor.

ETH’da Boğa Göstergeleri

Şu anda birçok altcoin’in Bitcoin ile birlikte hareket ettiğini görüyoruz. Ancak kısa vadeli görünüm bir korelasyonu işaret ederken uzun vadeli görünüm farklı bir tablonun olduğunu gösteriyor.

Geçtiğimiz zamanlarda 1 ETH 0.12 BTC değerine sahipken şu anda bu rakamın 0.025 BTC’ye düştüğünü görüyoruz. 1 ETH’un 0.12 BTC olduğu dönemlerde bazı isimler Ethereum’un piyasa hacmi bakımından Bitcoin’i geride bırakabileceğini ifade ediyordu. Ancak şu anda manzara oldukça farklı olsa da bu durum değişebilir.

Piyasanın popüler analistlerinden Galaxy’e göre, ETHBTC aylık MACD yeşile dönüp uzun vadeli direnç/birikimi kırıyor ve her şey burada başlıyor. Ama her ne kadar Galaxy bu göstergenin ETH’da bir boğa piyasası başlatacağını düşünse de tüm analistler onunla hemfikir değil.

Örneğin; Edward Morra geçtiğimiz günlerde paylaştığı bir grafik ile “ETH bu kez de döngüsünü takip ederse yılın en yüksek seviyesi olabilir ve 6 aylık düzeltme yaşayabiliriz.” ifadelerini kullanmıştı. Çünkü Ethereum’da tarihsel olarak yılın ilk yarısında ralli ikinci yarısında düzeltme hareketleri yaşanıyor.

Analist görüşlerine bakıldığı zaman BTC’de olduğu ETH’da da kafaların karışık olduğunu görüyoruz.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bu Hafta Kripto Para Dünyasında Neler Oldu? 27 Haziran 2020

Sonraki Haber

Film Yapımcılığından Kripto Para Dolandırıcılığına

İlgili Haberler