Ethereum’da Zincir Üzeri Aktivite Artışı ve Fiyat Beklentileri

Bitcoin Haber

En büyük altcoin olan Ethereum, volatil bir hafta başlangıcı yaparak bir kez daha 1.620 dolar seviyesinin üzerine çıktı. Fiyatın yükselişi sırasında Ethereum’un zincir üzeri aktivitesinde de artış gözlemlendi.

Zincir üzeri veri sağlayıcısı Santiment, 13 Eylül’de Ethereum ağına katılan ve ETH gönderisi veya alıcısı olan 1.089.893 benzersiz cüzdan adresinde belirgin bir aktivite artışı olduğunu bildirdi. Bu, Ethereum’un 8 yılı aşkın geçmişindeki en yüksek ikinci rakamı temsil ediyor. Bu cüzdan adresi aktivitesindeki artış, fiyatın toparlanması için gereken bir kapitülasyon sinyali olabilir.

Ethereum için teknik analiz, 1.633 dolar seviyesinin 100 günlük Üstel Hareketli Ortalama (EMA) karşılığında önemli bir eşik olduğunu ve bu seviyenin üzerindeki güçlü bir kırılmanın fiyatın 1.800 dolara doğru ilerlemesi için bir teyit olabileceğini belirtiyor. Diğer yandan, en olumsuz senaryoda, aşağı yönde bir kırılma yeni bir satışın tetikleyicisi olabilir ve ETH’nin fiyatını 1.600 doların altına kadar düşürebilir.

Greeks Live’ın sağladığı verilere göre, yaklaşık 56 bin ETH’lik opsiyonların vadesi yaklaşıyor. İlginç bir şekilde ETH satış pozisyonlarında önemli bir artış yaşandı ve bu da zimni volatilitenin kademeli olarak sıfıra doğru kaymasına neden oldu. Büyük ölçekli yatırımcılar düşük volatilite üzerine bahis yapmaya devam ederken, belirsizlik devam ediyor. Ethereum’un bundan sonra nasıl bir performans göstereceğini zaman gösterecek.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin’in Fiyatı ve Aktivitesi Artarken, Kar Alımları da Yükselişte

Sonraki Haber

ChatGPT’nin Eylül Seçimi: Solana (SOL), Chainlink (LINK) ve Tradecurve Markets (TCRV) 

İlgili Haberler