Ethereum’da Yükseliş Rüzgarları: 5000 Dolar Mümkün mü?

Bitcoin Haber

Son dönemdeki piyasa yükselişi, Bitcoin önderliğinde, kripto para yatırımcılarının büyük kazançlar elde etmesini sağladı. Yazının yazıldığı sırada Bitcoin, Mayıs 2022’den bu yana en yüksek seviye olan 37,634 dolar seviyesinde işlem gördü. Altcoinlerin kralı Ethereum da 2000 dolar direncini kırarak bu yarışa katıldı. Peki Ethereum fiyatı 5000 dolara ulaşabilecek mi?

Günlük grafikte, Nisan 2023’ten beri oluşan yükselen kanal formasyonu dikkat çekiyor. Ethereum, Ekim’in ikinci haftasında destek bölgesinden güç alarak, EMA 200 ortalamasını kırarak yükseliş ivmesini hızlandırdı ve NFT piyasasının da ivme kazanmasıyla Temmuz’dan bu yana en yüksek seviyeye ulaştı.

Günlük grafikte Ethereum için takip edilmesi gereken destek seviyeleri sırasıyla 1971, 1919 ve 1869 dolar. Özellikle, günlük çubuk 1971 dolar seviyesinin altında kapanırsa, ETH için ivme azalabilir ve formasyon desteği yeniden devreye girebilir.

Diğer yandan günlük grafikte Ethereum için belirtilmesi gereken direnç seviyeleri sırasıyla 2135, 2224 ve 2343 dolar. Piyasalardaki heyecan devam ederse, 2343 dolar seviyesinin kırılmasıyla yükselen kanal formasyonunda bir çıkış yaşanabilir ve yeni bir rekor seviyenin kırılmasına katkıda bulunabilir.

Haftalık grafikte Ethereum için dikkat çeken ilk formasyon ayı üçgen formasyonudur. Bu formasyon yapısı geleneksel piyasalarda olumsuz bir yapı olarak bilinse de, kripto para piyasalarının yazılı olmayan kuralları hepimizi şaşırtabilir. Bugünkü yükselişle, Temmuz’dan beri direnç olarak hareket eden 2027 dolar seviyesinde bir kırılma meydana geldi ve bu seviyenin üzerinde haftalık kapanış, yükseliş ivmesini hızlandırmaya yardımcı olacak.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Kripto Piyasasında Yeni Bir Yükseliş Dönemi Başlıyor mu?

Sonraki Haber

Bitcoin Neden Yükseliyor? Piyasa Analistlerinden Dikkat Çekici Yorumlar

İlgili Haberler