Ethereum’da Tehlike Çanları Çalıyor: ETH’da Büyük Düşüş Mü Geliyor?

İlayda Peker

Ortaya çıkan son veriler ve rakamlar Ethereum’un (ETH) 200 dolara doğru gerilemeye başladığını gösteriyor olabilir.

Ethereum Fiyatı

Ethereum grafiklerine göre piyasa hacmi bakımından en büyük ikinci kripto para birimi bugün önemli bir destek seviyesinin altına indi. Analistlere göre bu durum ETH için çok büyük düşüş sinyali olabilir.

Yapılan açıklamalara göre şu anda piyasada bir Bear Flag göstergesi görülüyor. Bu göstergenin fiyat aşağı yönlü bir harekete geçmeden önce varlık konsolidasyon aşamasındayken ortaya çıktığı ifade ediliyor. Göstergeye göre varlığın fiyatı eninde sonunda önemli bir destek seviyesinin altına geriler ve bu da düşüşün başlayacağı ya da devam edeceği anlamına gelebilir.

Bu bilgiler ışığında ETH’un bugün Bear Flag göstergesinin altına düşmesi, Ethereum için acil durum çanlarının çalmasına sebep oldu. Yapılan açıklamalara göre şu anda ETH’da büyük bir satış baskısı yaşanıyor ve fiyat önemli bir seviye olan 375 dolar oldukça altında yer alıyor.

Hatta Ethereum grafikleri incelendiğinde fiyatın 340 doların altını dahi gördüğü ifade edilebilir. Bu da ETH’da düşüş beklentilerinin artmasını sağladı ve 310 dolarlık düşük seviyenin yeniden test edilebileceği düşüncesinin oluşmasına sebep oldu.

Hedefte 200 Dolar Mı Var?

Analistlerin yaptığı açıklamalara göre ETH’un düşüşü 198 dolara kadar devam edebilir. Çünkü grafiklerde düşüşün başladığı yerin 370 dolar olduğu ve göstergenin buradan sonra 178 dolarlık bir düşüşe işaret ettiği belirtiliyor.

Dolayısıyla analistler ETH yatırımcılarının dikkatli olması gerektiğini düşünüyor. Yine de sürekli dile getirildiği gibi bazı isimler ETH’da uzun vadenin çok büyük fiyat artış hareketlerini getireceği ve kısa vadeli düşüşlerin endişe yaratmaması gerektiği de belirtiliyor.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Kafa Karıştıran Gelişmeler: Bitcoin’de (BTC) Neler Oluyor?

Sonraki Haber

ETH ve BTC Yatırımcılarına Uyarı: Ethereum ve Bitcoin Düşüşe Geçti!

İlgili Haberler