Ethereum’da Önemli Seviyeler: ETH Fiyatında Son Durum

İlayda Peker

Piyasa değeri bakımından en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum (ETH), Bitcoin ile birlikte bir düzeltme yaptıktan sonra yeniden artış sinyalleri veriyor. Analistlere göre ise ETH’nin yükseliş eğilimini devam ettirebilmesi için bazı engelleri aşması gerekiyor.

ETH Fiyatı

418,2 milyar dolarlık piyasa değeri ile en büyük altcoin konumunda bulunan Ethereum, yazının yayına hazırlandığı sırada 3.470 dolar üzerinde işlem görüyor. ETH’nin son 24 saatte ise %5’in üzerinde artış yaşadığı görülüyor.

Teknik göstergelere göre 24 Ocak ve 27 Mart arasında Ethereum fiyat hareketi simetrik bir üçgen deseninin oluşmasına neden oldu. Bu teknik kurulum, trend çizgileri kullanılarak birbirine bağlanan üç düşük tepe ve dört yüksek dipten oluşuyor.

Teorik tahmin yöntemleri bu teknik modelin, üçgenin ilk salınım noktaları arasındaki mesafeyi ölçerek elde edilen %34’lük bir harekete yol açabileceğini öne sürüyor. Dolayısıyla hamlenin başladığı kırılma noktası olan 2.837 dolardan 3.818 dolara kadar bir artış mümkün.

Yükseliş başladıktan sonra Ethereum iyi bir grafik çizdi ancak boğaların dinlenmeye geçmesi ile birlikte bir düzeltme yaşandı. Analistlere göre 3.200 dolar ETH için oldukça önemli ve şu anda bu seviye üzerinde işlem görülmesi olumlu işaret.

ETH’nin 200 günlük basit hareketli ortalamayı 3.800 dolar test etmesi ise beklenen bir sonraki adım. Eğer bu seviye hacimli bir şekilde kırılabilirse 4.000 dolar yeniden hedefler arasına dönebilir. Analistlere göre 4.000 dolar tekniğin yanı sıra psikolojik bir direnç olduğu içinde oldukça önemli.

ETH Düşüş Senaryosu

Eğer Ethereum 3.800 dolarlık seviyeyi kıramaz da 3.200 dolara bir geri çekilme yaparsa bu noktada ETH’nin bir süre daha düzeltme yapabileceği düşünülüyor. Ancak eğer ETH fiyatı 3.200 doların altına gerilerse bir sonraki destek olan 2.800 dolara sert bir hamle yapabilir.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Bitcoin’de (BTC) Düzeltmenin Önemli Seviyeleri!

Sonraki Haber

Bitcoin (BTC) Madencilik Zorluğunda Yeni Rekor!

İlgili Haberler