Ethereum’da Önce Bir Dip Sonra Ralli Görülebilir

İlayda Peker

Son iki gün içinde Ethereum (ETH), ABD Doları karşısında 220 dolarlık destek seviyesinin üzerinde kalarak 235 dolara kadar yükselmeyi başardı. Ayrıca 100 günlük basit hareketli ortalamanın da üzerine çıkarak güzel bir grafik çizmiş oldu. ETH, Şubat ayındaki güzel performansının ardından Mart başlarında 214 dolara kadar gerilemişti.

ETH Fiyatı Nereye Gidecek?

Analistlerin grafik incelemelerine bakıldığında, 235 dolarlık seviye Ethereum boğaları için güçlü bir direnç seviyesi olarak yerini koruyor. 235 dolarlık seviyenin aşılması için iki deneme yapıldı ancak boğaların hala ivme kazanmaya çalıştığı görülüyor.

235 dolar seviyesine yapılan son denemeden fiyat 233 dolar bandında kaldı ve ardından küçük bir geri çekilme yaşandı. Bu noktada piyasa hacmi bakımından ikinci kripto para olan ETH’nin 220 dolardan 233 dolara kadar arttığını ve güçlü bir hamle yaptığını görüyoruz. Aralarda küçük geri çekilmeler yaşansa da yazının yayına hazırlandığı sırada ETH fiyatı yine 233 dolar seviyesinden işlem görüyordu.

Ancak artan yöne bakıldığında fiyatın 235 dolar seviyesinde ciddi bir dirençle karşı karşıya olduğu görülüyor. 235 dolar bandının kırılması daha büyük fiyat hareketlerinin habercisi olarak karşımıza çıkabilir. Bu noktadan sonra diğer büyük direnç noktalarının 245 ve 250 dolar seviyelerinde olabileceği ifade ediliyor.

Alım Noktası

Eğer ETH 235 dolarlık kilit seviyeyi kıracaksa öncelikle şu an bulunduğu noktada bir geri çekilme yaşayabilir ve burası yatırımcılar için güzel bir alım fırsatı sunabilir. Çünkü 225 dolara kadar çekilebilecek fiyat sonrasında ciddi bir rallinin başlayabileceği düşünülüyor.

Bazı analistlere göre bu geri çekilme 212 dolar seviyesine kadar olabilir ve bu noktalar yatırımcıların değerlendirmesi gereken noktalar olarak karşımıza çıkıyor.

Kaynak: Newsbtc


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

“Bitcoin Yatırımcıları, Tüm Paranızı Kaybetmeye Hazır Olun!”

Sonraki Haber

Binance Coin, Bitcoin’in Ateşleyicisi Olabilir Mi?

İlgili Haberler