Ethereum’da Kasvetli Manzara Devam Ediyor

İlayda Peker

Ethereum bu hafta yaşadığı düşüşlerin ardından 220 dolarlık önemli destek seviyesine yükseldi ve alıcıların da buradaki desteği ile birlikte fiyat yükselmeye devam ediyor gibi görünüyor. Bununla birlikte bu toparlanma ile analistlerin sürekli önemli olduğunu dile getirdiği 228 dolarlık seviye de aşıldı. Piyasa hacmi bakımından en büyük ikinci kripto para olan Ethereum (ETH)geçmişte birçok kez bu seviyeye güçlü tepkiler verdi ve bu da alıcıların herhangi bir momentumu katalize etmesi için sürekli bir savunmanın zorunlu olacağını işaret etti.

Önemli Destek Seviyeleri

Yazının yayına hazırlandığı sırada Ethereum yaklaşık olarak 232 dolar bandında işlem görüyordu. Bu da ETH’nin 220 dolardan önemli bir toparlanma sergilediğini gösteriyor. Ayrıca ETH 230 dolar ile 250 dolar arasında seyrederken yaşanan bir düşüş, her zaman bu destek seviyesinde durdu ve düşüşün önlenmesi için boğaların bu destek seviyesini sürekli savunması gerekiyor.

Piyasanın popüler analistlerinden Cheds yazının sonunda da görülebileceği gibi konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, ETH’da geçen ay 226 ile 228 dolar arasındaki bölgenin ağır bir destek seviyesi olarak işlem sergilediğini dile getirdi.

Ayı Piyasası Sinyalleri

Alıcılar bu kilit direnç seviyesini yeniden ele geçirebilmiş olsalar da analistlere göre, kripto para makro görünümü kasvetli bir görüntü çizmeye devam ediyor. Son bir blog yazısında iki önemli teknik analist kripto para birimi ETH hakkındaki düşüncelerini paylaştı. Analistler Ethereum‘da beklenen zayıflığın doğrulanması halinde ve 223 dolarlık seviyenin kırılmasıyla büyük bir düşüşün başlayacağını düşündüklerini ifade etti.

Analistlere göre, kısa vadeli piyasa yapısı düşüş gösteriyor, ancak haftalık destek bozulmuyor. Şayet 223 dolarlık seviyede tutunulamazsa Ethereum fiyatının gerileyeceği seviyenin 212 dolar olduğu dile getiriliyor.Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Kafalar Karışık: BTC Yeni Rekor Mu Kıracak, Dibi Mi Görecek?

Sonraki Haber

Bitcoin Hırsızlığı İle İlgili Rusya Şaşırtıcı Bir Karar Verdi!

İlgili Haberler