Ethereum’da Büyük Balinaların Hareketliliği

Bitcoin Haber

Kripto analisti ve tüccar Ali Martinez, Ethereum’un (ETH) önemli bir değişimden geçtiğini Twitter hesabından açıkladı. Büyük yatırımcıların, kripto dünyasında “balinalar” olarak bilinenlerin, yavaşça ETH biriktirdiğini belirtti.

Martinez’in Twitter gönderisine göre, balinalar son iki ayda etkili bir şekilde ETH satın almaya başladı. Analistin paylaştığı Glassnode verilerine göre, bu balina seviyesi cüzdan adreslerinde 10 bin veya daha fazla ETH bulunduran yatırımcılar tarafından işgal ediliyor.

Whale Alert platformunun raporuna göre, büyük kripto para borsası Bitfinex’ten iki anonim cüzdan adresine son 24 saat içinde iki büyük ETH transferi gerçekleştirildi. Bu transferler, uzun vadeli saklama amaçlı soğuk cüzdanlara taşındığı düşünülen 21,229 ETH ve 19,764 ETH’yi içeriyordu.

Hafta sonu Ethereum’un 2,000 dolar barajını aşmasıyla, ETH’nin fiyatı son 24 saatte %3.52’lik bir artışla 2,023 dolarda işlem görüyor. Bu süre zarfında, fiyat artışından yararlanarak kâr elde etmek için birçok kripto balinasının coinlerini sattığı gözlemlendi.

Whale Alert verilerine göre, Bitfinex ve Coinbase borsalarına ait cüzdan adreslerine üç büyük ETH transferi yapıldı. Platform, 18,373 ETH, 18,095 ETH ve 15,000 ETH’nin bu kripto para borsalarına muhtemelen satış amacıyla gönderildiğini tespit etti.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Kripto Para Tabanlı ETP Ürünlerine Artan İlgi

Sonraki Haber

Bitcoin Fiyatı 37,000 Doları Aştı: Uzmanlar Ne Diyor?

İlgili Haberler