Ethereum Yorumları: Ethereum Ağında Olumlu Gelişmeler Oluyor

İlayda Peker

Ortaya çıkan son verilere göre Ethereum (ETH) Blockchain ağındaki geliştirici faaliyeti 7 ayın en yüksek seviyesine yükseldi. Geliştirici etkinliği artarken fiyat konsolide olduğu için veriler, ETH için sağlıklı bir eğilim gösteriyor. Tarihsel olarak, bir Blockchain ağının geliştirici faaliyeti, ait olduğu kripto para biriminin orta vadeli eğiliminin güvenilir bir şekilde ilerlediğinin göstergesi durumda.

Dolayısıyla ETH geliştirici faaliyetlerinin artması da piyasa hacmi bakımından en büyük altcoin için orta vadede pozitif sinyaller veriyor.

Geliştirici Faaliyeti Neden Önemli?

UCL School of Management’ta profesör olan JP Vergne, 2017 yılında yaptığı bir çalışmada geliştirici faaliyetinin bir kripto para biriminin fiyatının en iyi yol göstericisi olduğunu ifade etmişti. Vergne 3 yıl önce yaptığı açıklamalarda, “Bir kripto para biriminin fiyatı ile ilgili en iyi yol göstericinin geliştirici faaliyetlerini olduğunu ortaya çıkardık.” ifadelerini kullanmıştı

Öte yandan Santiment’in verilerine göre Ethereum Github’un gelişme oranları 7 ayın en yüksek seviyesine ulaştı. Santiment’teki araştırmacılar, “ETH, çatısı altındaki birçok ERC-20 de dahil olmak üzere kriptodaki en yenilikçi ağ olma iddiasını sürdürüyor.” ifadelerini kullandı.

Bunların yanında Ethereum’da artan geliştirici etkinliği, kullanıcı etkinliğindeki gözle görülür bir artışla da çakışıyor. Merkezi olmayan finans (DeFi) ile beslenen Ethereum kullanıcı aktivitesi, birçok alanda 2017’den beri görülmemiş seviyelere yükseldi.

DeFi ve Ethereum

Bir kripto para birimi tüccarı Qiao Wang, birçok kişinin hala DeFi hakkında soyut bir şekilde düşünmeye çalıştığını ifade ediyor. Wang’ın açıklamalarına göre, hem yeni kullanıcılar hem eskileri hala DeFi için çok yeni aşamada bulunuyor. Ayrıca DeFi platformlarının merkezi olmayan yapısı, yeni kullanıcıların çeşitli platformlarda gezinmesini zorlaştırıyor.

Ancak DeFi alanı, son dört ay içinde 1 milyar dolardan 8 milyar dolara yükseldiği için önemli bir büyüme kaydetti. Yine de ekosistem henüz çok yeni.

Bunların yanında Wang’ın açıklamalarına göre, DeFi ürünlerini anlamanın en iyi yolu onları kullanmaktan geçiyor. Bu şekilde daha fazla insan DeFi ürünlerini kullandıkça Ethereum geliştirici faaliyetlerinin daha da artmasının olasılık dahilinde olduğu ifade ediliyor.


Total
4
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

BTC Düşüşlerini Bir Kenara Bırakın: Bitcoin’de Sinyaller Hala Güçlü

Sonraki Haber

Tether (USDT) İle İlgili Korkunç İddialar Var

İlgili Haberler