Ethereum Yorumları: ETH’da Daha Büyük Kayıplar Kapıda!

Ethereum Yorumları: ETH’da Daha Büyük Kayıplar Kapıda!

Yaşanan son çöküşle birlikte Ethereum (ETH) son birkaç hafta içinde elde ettiği tüm kazançları sildi. Piyasa hacmine göre en büyük altcoin olan ETH, iki gündür yaşadığı satış baskısı ile birlikte 488 dolardan 372 dolara geriledi. Analistler ise bu düşüşün makro düzeltmenin başlangıcı olduğunu ve daha alt seviyelerin görülebileceğini ifade ediyor.

Ethereum Makro Düzeltme

Düşüş başladığında analistler 390 dolara kadar bir geri çekilmenin yaşanabileceğini ifade etmişti ve ETH analistleri yanıltmadı, hatta daha düşük seviyelere geriledi. Ayrıca bazı analistler 390 dolarlık bölgede kalındığı sürece korkuya gerek olmadığını ve daha büyük düşüş yaşanma riskinin olmadığını dile getirmişti. Ancak ETH bu destek bölgesinde tutunmayı başaramadı ve 372 dolara kadar düştü.

Öte yandan piyasanın popüler analistlerinden Cold Blooded Shiller ETH’un görünümünü değerlendiren açıklamalar yaptı ve adeta felaket senaryosu yazdı. Analiste göre Ethereum önümüzdeki aylarda çok daha büyük kayıplarla karşılaşılabilecek bir makro düzeltme dönemine girdi.

Konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, “Önümüzdeki günlerde ETH’da kısa pozisyonları seçeceğim. BEnim için ETH makro düzeltme dönemine girdi.” ifadelerini kullanan Cold Blooded Shiller bir nevi takipçilerini de uyarmış oldu.

Düşüş Nerede Biter?

Şu an için kripto para birimlerinin büyük değer kaybettiği aşikar. Ancak hem ETH‘da hem diğer kriptolarda düşüş hedefinin neresi olduğu ile ilgili yapılan net bir açıklama bulunmuyor. Bu da yatırımcıları daha çok tedirgin ediyor gibi görünüyor.

Ancak bazı analistler de düşüşlere rağmen korkuya gerek olmadığını ve bunun yalnızca sert bir düzeltme olduğunu ifade ediyor. Dolayısıyla özellikle bugün sergilenecek fiyat hareketlerinin gelecek ile ilgili ipuçları vermesi bekleniyor.

Haberlerimizi Facebook, Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan takip edebilirsiniz.