Ethereum Yorumları: ETH/USD Teknik Analizi 7/04/2020

Metin Alaca
ethereum teknik analizi
ethereum

Ethereum (ETH) yaşanan kriz anında Bitcoin’in 3.800 dolara düştüğü anlarda 100 doların altına düşerek ilk başta büyük bir korku yaratsa da daha sonra bunun aslında yatırım fırsatı olduğu ortaya çıktı. ETH’nin teknik analizine ve grafiğine bakıldığında da fiyatın son günlerde elde ettiği yükselişlere ek olarak daha fazla yükselmek için çabaladığı görülüyor.

Ethereum Grafik

ETH/USD işlem çifti özellikle Bitcoin’e olan talepten ciddi bir şekilde etkilendi ve kripto para piyasasına akan paradan kendi payına düşeni almayı başardı. 155 dolar seviyesinden başlayan yükseliş, yeni yatırımcılar ve alış baskısı ile beraber 200 günlük basit hareketli ortalamanın da üstüne doğru yol almaya başladı.

ETH/USD grafiğindeki 200 günlük hareketli ortalamanın 175 dolar seviyesinde yer aldığı görülüyor ve bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 174 dolar seviyesinden işlem gören ETH, yakında burayı da kırıp 180 dolara kadar çıkabilir. Tabii ki bu yükseliş için 175 dolardaki kritik direnç noktasının kırılması ve alış baskısının devam etmesi gerekiyor.

ETH Yorum Güncel

Ancak eğer ETH burada başarısız olursa fiyatın 20 günlük hareketli ortalamanın bulunduğu 155 dolar seviyesine kadar düşebileceği tahmin ediliyor. Bu da ETH konusunda yeniden alımları tetikler ve dipten yeni bir yükseliş dalgasını getirebilir. En kötü senaryo incelendiğinde ise ETH’nin 153 dolara gerileme ihtimalinin bulunduğu görülüyor. Eğer ETH bu noktaya kadar düşerse fiyat yeniden 127 doları test etmeye çalışabilir.

Not: Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR. Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

CoinMarketCap’in Binance Tarafından Satın Alınması Nasıl Karşılandı?

Sonraki Haber

“Günümüzdeki Krizden Tek Çıkış Yolu Bitcoin!”

İlgili Haberler