Ethereum Yorumları: ETH/USD Teknik Analizi 31/03/2020

Metin Alaca
ethereum teknik analizi
ethereum

Ethereum (ETH) fiyatı özellikle Pazartesi günü 130 dolar seviyelerinden bir toparlanma trendine girdiğini gösterdi ve 136 dolara kadar çıkarak 140 doların test edileceğini düşündürttü. Bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 132 dolardan işlem gören ETH/USD işlem çifti, 140 dolara doğru bir yükseliş ile bunu aşamadığı sürece ayıların baskısından kurtulamayacaktır.

ETH Yorum Güncel

Aslında ETH fiyatı haftanın ikinci gününe de olumlu bir başlangıç yaptı. Pazartesi günü 124 dolardan 130 dolara kadar yükseliş yaşanınca alış baskısı arttı ve bazı kripto para borsalarında fiyatın 135 dolara kadar çıktığı görüldü. Yine de fiyat 140 dolara kadar yaklaştıkça satış baskısının alış baskısına üstün gelmesi fiyatı baskıladı.

Aslında Ethereum için Asya piyasa saatlerinin başlaması genellikle yükseliş odaklı bir faktör olsa da bu bile yeterli baskıyı ve hacmi yaratamamış gibi gözüküyor. ETH/USD yeniden 132 dolara kadar geri çekilse de 4 saatlik grafikteki 50 SMA indikatörü yeterli bir destek sunuyor ve fiyat bir süre daha buranın altına inmeyebilir. 100 SMA is 129,19 dolar noktasına denk geliyor ve bu da sıradaki destek olarak karşımıza çıkıyor.

Kripto Para Yorumları 2020

Çeşitli teknik indikatörler ise Ethereum için daha sağlıklı bir teknik durum yaşanabileceğini gösteriyor. Özellikle RSI’nin hafta sonu boyunca 30 seviyesinden 50 seviyesine kadar yükselmesi boğaların iyileşme döneminde olduğu anlamına geliyor. Bunun yanı sıra Elliot Dalga Oskilatörü de Pazartesi günü yaşanan yükselişten sonra yönünü pozitif tarafa çevirdi.

Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

KardiaChain Nedir?

Sonraki Haber

Piyasada Artışlar Sürüyor, Bitcoin’in Bir Sonraki Hedefi Ne?

İlgili Haberler