ETH Yorumları: ETH/USD Teknik Analizi 24/06/2020

Metin Alaca
ethereum teknik analizi
ethereum

Ethereum kısa süre önce 240 dolar ile 250 dolar seviyeleri arasında gidip gelirken ve 250 dolardaki kritik direnci test ederken, bir anda yaşanan trend dönüşü ve çanak formasyonu ile beraber 240 doların altına geriledi. ETH/USD işlem çiftinin önce 247 dolar, sonra 240 dolar noktalarındaki desteklerini kaybetmesi, daha fazla düşüş yaşanacağına işaret ediyor.

Ethereum Grafik

240 doların bu kadar önemli olmasının sebebi 100 saatlik basit hareketli ortalamanın da buraya denk gelmesi olarak biliniyor. Yaşanan düzeltmenin devamında 240 doların altına inilmesi, aslında 220 dolara kadar gidecek bir trendin içine girilmesine yol açtı. Eğer ETH boğaları 236 dolar ve devamında 230 dolardaki destek noktalarında savunma yapamazlarsa kısa süre içerisinde 220 dolara kadar düşüş görebiliriz.

MACD indikatörüne bakıldığında bunun ayı piyasasına işaret ettiği görülüyor. Göreceli güç endeksi yani RSI indikatörü ise hala 50 seviyesinin üzerinde ve bu kesinlikle Ethereum yatırımcıları için olumlu. Kritik destek noktaları 244 dolar ile 240 doların altına inilmesi büyük çaplı bir endişeye yol açsa da uzmanların Ethereum yorumları düşüşün uzun süreli olmayacağına işaret ediyor.

Ethereum Yorumları

Ünlü kripto para analisti DonAlt konu hakkında yaptığı açıklamada Ethereum’da fırtına öncesi sessizlik yaşandığını belirtti. Yeni ETH cüzdanlarının ve ETH ağındaki işlemlerin sayısında görülen artış da gerçekten şu an Ethereum ekosisteminde büyük gelişmelerin yaşandığına işaret ediyor.

Ethereum fiyatının beklenen ralli sürecine girmesi için ise 250 doların üzerinde kapanış yapması gerekmekte. Özellikle DeFi sektöründe görülen hareketlilik ise önümüzdeki haftalarda bu ralliyi başlatan fitili ateşleyebilir.

Not: Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

10.000 Dolar Seviyesi Sanılandan Çok Daha Önemli

Sonraki Haber

Kurumsal Yatırımcılar Bitcoin’i 50.000 Dolar Yapabilir!

İlgili Haberler