Ethereum Yorumları: ETH/USD Teknik Analizi 21/04/2020

Metin Alaca
ethereum teknik analizi
ethereum

Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum (ETH) bu haftanın zirve noktasından yaklaşık olarak %7 geriledi ve 175 dolardaki destek hattının da altına indi. ETH’nin düşüşü bazı analistlere göre 160 dolara kadar inebilecek olsa da teknik analiz bu kadar düşüş olmayabileceğini gösteriyor.

Ethereum Yorumları

Ethereum’un şu an yukarı yönlü en güçlü direnç noktasının 185 dolar olduğu görülüyor. Bunun öncesinde ise 180 dolar ile düşüşün yaşandığı ve şu an direnç haline gelen 175 dolar  yatırımcıların karşısına çıkıyor.

100 saatlik basit hareketli ortalamaya bakıldığında ETH/USD işlem çiftinin 178 dolardaki dirençte de önemli bir satış baskısı oluşturduğu görülmekte.

Ethereum Fiyatı

Fiyat %7’lik düşüş yaşayarak 165 dolara kadar gerilese de buradan yaptığı sıçrama ile yeniden 171 doların üstüne çıkmayı başardı. Ether’in %23,6’lık Fibo geri çekilme seviyesine kadar yani 185 dolara kadar yükselmesi olası gözüküyor. Bunun için önce 173 doların, bunun devamında ise kritik direnç olan 175 doların hacimli kırılması lazım.

Eğer ETH/USD grafiğinde haftalık kapanış 175 dolar üstünde olursa ve ciddi bir ticari hacim görülürse, fiyat hiç beklenmeyen bir şekilde 185 doları kırabilir.

Bu teknik gelişmelere ek olarak geçtiğimiz günlerde bir merkeziyetsiz finans uygulamasını hackleyeren 25 milyon dolarlık kripto para çalan saldırganın bunları iade etmesi de ETH için fiyat yükselişini beraberinde getirebilir.

İade edilen kripto paralar arasında  58.000’e yakın ETH olması oldukça kritik bir öneme sahip.

Not: Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİRTotal
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Yatırımcı: “Bitcoin, Altın ve Dolar Yükselecek!”

Sonraki Haber

Peter Schiff: “Petrolün Aksine BTC Düşerse %100’ünü Kaybeder”

İlgili Haberler