Ethereum Yorumları: ETH/USD Teknik Analizi

Metin Alaca
ethereum teknik analizi
ethereum

Ethereum (ETH) fiyatı aynı hafta içerisinde üç kere 142 dolardaki direnci test ettikten sonra başarılı olamayınca yeniden 140 dolar altına geriledi. Boğaların başlattığı bu girişim özellikle Perşembe günü ivme kazandı ancak 140 doların üzerine çıkılamaması daha fazla alım baskısına ihtiyaç olduğunu gösteriyor.

Ethereum Yorum

Bugün özellikle Asya piyasalarının aktif olduğu saatlerde 138 doların altına kadar inen ETH/USD fiyatı önümüzdeki hafta boyunca da düşüş yaşayacak gibi gözüküyor. Bu yazının kaleme alındığı an itibariyle ETH %0,99’luk bir yükselişe sahip ancak trend hala ayıların etkisi altında gibi gözüküyor.

Bitcoin’in (BTC) fiyatı volatiliteden tam olarak kaçamadı ve bunun etkileri ETH üzerinde de görülüyor. Eğer Ethereum yatırımcıları daha fazla alış odaklı hacim yaratamazlarsa fiyatın uzun bir süre boyunca 142 dolar üzerine çıkamayacağı tahmin ediliyor. 2 saatlik Ethereum grafiğine bakıldığında 50 saatlik basit hareketli ortalamanın ve 100 saatlik basit  hareketli ortalamanın ETH’nin mevcut seviyesinin altında kaldığı görülüyor.

ETH Yorum Güncel

Göreceli Güç Endeksi ise 60 seviyesinde ve daha önce düştüğü 35’ten sonra ciddi bir toparlanma gösterdi. Elliot Dalga indikatörü ise diğer indikatörlerin tersine boğaların güç kazanmaya başladıklarını gösteriyor. 142 dolar şu an için ETH’nin en temel direnç noktası konumunda ve bunun üstüne çıkılması durumunda 150 ile 160 dolarlık dirençler test edilebilir.

Yine 2 saatlik grafikte ETH’nin ilk desteğinin 136 dolarda, bunun da altında ise 133 dolarda olduğu görülüyor.

Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Borsa Verileri Kripto Fiyatları İle İlgili Ne Gösteriyor?

Sonraki Haber

Artık Herkes Bitcoin’in Başarılı Olmasını İstiyor!

İlgili Haberler