Ethereum Yorumları: ETH/USD Teknik Analizi 10/04/2020

Metin Alaca
ethereum teknik analizi
ethereum

ETH/USD işlem çifti SMA 200 üzerinde oluşan direnç noktasını kıramadı ve fiyat aslında lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) de düşüşü ile beraber sert bir şekilde geri çekildi. Bitcoin’in 7.400 dolardan 6.900 dolara olan düşüşünde Ethereum‘un (ETH) da %10 ve üzerinde düşüş yaşadığı görüldü.

ETH Yorum Güncel

Aslında uzmanlar bundan günler önce de Ethereum’da düşüş beklediklerini açıklamışlardı. Elliot Oskilatör indikatörüne bakıldığında ETH’nin üst üste 25 kere yeşil sinyal verdiği ve -98,56’den 25,25 seviyesine kadar yükseldiği görülüyor. Sadece bu indikatör bile yükselişin devamında sert bir düşüş geleceğinin en büyük işaretçisi olarak yorumlanabilir.

Ethereum geçtiğimiz 24 saatlik süre içerisinde 156,25 dolar ile 170,10 dolar arasında bir formasyondan işlem gördü. Fiyatın 170 dolardan düşmeye başladığını göz önüne alırsak aslında ETH’nin hala bu trend kapsamında 156 dolara kadar gerileyebileceği görülüyor. ETH bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 158 dolardan işlem görüyor ve bu seviyenin oldukça güçlü bir destek olduğu açık.

Ethereum Grafik

Daha önceki düşüşte de 158 dolarda takılan ETH eğer bu seviyenin altına inerse fiyatta sırasıyla 157 dolar, 151 dolar ve son olarak 142 dolar görülebilir. Yine de yaşanan bu düşüşün geçici bir trend olması olası ve ETH aslında bu fiyat seviyesinden bir alım fırsatı veriyor olabilir. Özellikle Bitcoin Halving yaklaşırken kısa vadede daha fazla fiyat düşüşü yaşanacak gibi gözükse de orta ve uzun vadede  yükseliş gerçekleşebilir.

Not: Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR. 


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Elon Musk ABD Ekonomisine Başsağlığı Diledi

Sonraki Haber

FED’in Para Basmasına Karşı Bitcoin’i Savunan İsimler Artıyor

İlgili Haberler