ETH Yorumları: ETH/USD Teknik Analizi 09/06/2020

Metin Alaca
ethereum teknik analizi
ethereum

Ethereum 2018 yılının başlarında tüm zamanların fiyat rekorunu kırdıktan sonra inanılmaz bir şekilde düşüş yaşadı. 1.430 dolar seviyesine kadar çıkan ETH, yaklaşık olarak %85 geriden yani 240 dolardan işlem görüyor. Aslında 2019 yılının sonlarından beri ciddi bir yükseliş rallisi yaşayan ETH’nin buna rağmen eski rekorunun %85 gerisinde olması ise yatırımcılar için umut veren bir gelişme olabilir.

Ethereum Yorumları

Ethereum ağının geçtiğimiz günlerde çok önemli bir kilometre taşını geride bırakmış olmaları da yükseliş beklentilerinin artmasını sağlıyor. Ethereum ağındaki cüzdan adreslerinin sayısı 100 milyonu geçti ve bu resmen bir rekor.

Mythos Capital kurucusu Ryan Sean Adams konu hakkında yaptığı açıklamada ağın piyasaya sürülmesinden 5 yıl sonra 100 milyon cüzdan sayısına ulaşılmasının çok önemli bir gelişme olduğunu belirtti. Bu durum şu an için 100 milyon insanın Ethereum ağını kullanmadığı anlamına geldiği bilinse de kırılan rekor yine de büyük bir öneme sahip.

ETH aslında sadece yukarıdaki gibi temel sebeplerden ötürü değil, aşağıdaki detaylardan da görülebileceği üzere teknik analize dayalı detaylar sayesinde de yükselişe meyilli olduğunu gösteriyor. Ünlü kripto para analisti Josh Olszewicz konu hakkında yayınladığı grafiğinde ETH/USD işlem çiftinin 750 dolara kadar çıkabileceğini düşündüğünü belirtti.

1 haftalık ETH grafiğini inceleyen analist, 750 doların önümüzdeki birkaç ay içerisinde mümkün olduğunu belirtti.

Ethereum Fiyatı

Bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 243 dolardan işlem gören ETH, olası bir yükselişte önce 251 dolardaki direnci, bunun devamında ise 270 dolar ile 290 dolardaki dirençleri kırmak zorunda kalacaktır. Yine de 250 doları birkaç kere kıran ETH, bunu yapmakta zorlanmayacağını zaten kanıtladı.

Ethereum yatırımcılarının sayısının artmasından sonra geriye kalan tek şey ise ETH boğalarının aktif olarak sahalara geri dönmesi gibi gözüküyor.

Not: Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR


Total
6
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

BTC’yi 12 Saatte %8 Yükselten Gösterge Yeniden Görüldü

Sonraki Haber

BTC’den Sonra ETH’da da Kafalar Karıştı: ETH Fiyatı Ne Olacak?

İlgili Haberler