Ethereum Yorumları: ETH/USD Teknik Analizi

Metin Alaca
ethereum teknik analizi
ethereum

Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum (ETH), Bitcoin‘in(BTC) FED kaynaklı yükselişi sayesinde ciddi bir ivme elde etti ve beraber artışa geçti. BTC’nin 6.595 dolar seviyelerinden işlem gördüğü anlarda yükselişe geçen ETH bu yazının kaleme alındığı an itibariyle %9 yükselişe ve 136 dolarlık birim fiyata sahip.

Ethereum Yorumları

Ethereum fiyatı özellikle %23,6’lık Fibonacci geri çekilme seviyesinin baskısı altında gibi gözüküyor. ETH’nin 288 dolardan 90 dolara kadar düştüğü gün içerisinde oluşan güçlü direnç noktalarından birisi de 140 dolar olarak gözüküyor ve bunun aşılması ciddi bir alış baskısı gerektirebilir.

ETH/USD işlem çifti yakın zamanda 140 doları test etti ve geçtiğimiz Cuma günü 154 dolara kadar yükselmeyi bile başardı. Buna rağmen oluşan satış baskısı 154 dolardan sert bir çakılma görülmesine yol açtı ve ETH yeniden 140 dolar altına indi. Boğalar eğer Bitcoin’in yükselişini takip ederlerse 155 dolara doğru başka bir yükseliş daha görmek mümkün.

ETH Yorum Güncel

160 dolar ise güçlü bir satış duvarına sahip ve fiyat buraya geldiği an 150 dolar altına doğru iniş yaşayabilir. Özellikle Asya piyasalarının açıldığı anlarda yükselişe geçen ETH, Avrupa piyasalarının açılışa geçtiği anlarda ise durma noktasına geliyor. RSI hala aşırı satım bölgesinde ve fiyat ilerleyen günlerde daha fazla düşüşle de karşılaşabilir.

Ethereum’un yükselişini garantiye alması için 200 doların üstüne çıkması gerekiyor. Eğer sert bir düşüş görülürse de 130 dolar ile 110 dolar kritik direnç noktaları olacaklardır.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

How Does Leverage Trading Work?

Sonraki Haber

Bitcoin’in Sıradaki Hedefi 7.800 Dolar Mı?

İlgili Haberler