Ethereum Yorumları: ETH/USD Teknik Analiz 15/04/2020

Metin Alaca
ethereum teknik analizi
ethereum

Bitcoin’den (BTC) sonra en büyük ikinci kripto para birimi konumunda olan Ethereum (ETH), son 7 günlük süre içerisinde %7’lik bir düşüş yaşadı ve fiyatı 156 dolara kadar geriledi. ETH buna rağmen son 5 gün içerisinde 155 dolar ile 160 dolar arasında sıkışıp kaldığını ve direnç ile destek seviyelerini geçemediğini gösterdi.

Ethereum Yorumları

Etheruem teknik grafiğine bakıldığında bundan yaklaşık bir hafta önce 172 dolar seviyesindeki 100 günlük EMA’nın oluşturduğu dirence çarpıldığı ve bunun kırılamadığı görülüyor. ETH, yaşanan testten ve bunu kıramamasından sonra ciddi bir düşüş trendine girerek 155 dolardaki destek noktasına kadar düştü.

155 dolar aynı zamanda .382’lik Fibonacci geri çekilme seviyesini temsil ediyor. ETH’nin geçtiğimiz beş gün boyunca 155 dolar ile 160 dolar arasında gidip gelmesi ise önemli bir sinyal veriyor.

Ethereum Grafik

Daha önce ETH teknik grafiğinde benzer hareketler görülmesi, sert bir yükseliş ile devam etmişti. Yatırımcılar da önceki hareketlerden yola çıkarak yakında direnci kıracak bir yükseliş gelebileceğini düşünüyorlar.

ETH/USD fiyatının kısa vadeli gidişatına bakıldığında ise fiyatın yeniden 172 doları, bunun devamında ise 200 günlük EMA’nın bulunduğu 180 doları test edeceği görülüyor. Eğer ETH bu iki direnci de kırabilirse bu sefer sırada 189 doların olduğu .5 Fibonacci seviyesi yer alacaktır.

Aslında daha önceki Ethereum fiyat analizlerinde de yakında önemli bir yükseliş gelebileceği ihtimaline değinmiştik. ETH’nin Bitcoin’in hareketi ile birlikte yükselişe geçmesi ise oldukça muhtemel gözüküyor.Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Analist: “Hem BTC hem XRP Yeni Yüksekleri Görecek”

Sonraki Haber

Altın Savunucusundan İlginç Bitcoin Fiyat Açıklaması

İlgili Haberler