Ethereum Yol Ayrımında: ETH Hangi Yönü Seçecek?

İlayda Peker

Piyasa hacmi bakımından en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethereum’un (ETH) 366-375 dolar bölgesindeki dirençleri geçememesi analistlere göre büyük bir düzeltme yaşanmasına sebep olabilir. Piyasanın popüler bir analisti ETH’un bu direnç seviyelerini kıramaması halinde fiyatın 300 dolara ve hatta daha altına gerileyebileceğini dile getirdi.

Ethereum Fiyatı

Ethereum fiyatının, lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatını takip ettiğini söylesek yanılmış olmayız. Dün BTC ile bir yükseliş çizgisi çizen ETH, bugün yine BTC ile birlikte bir düşüş grafiği çiziyor.

Ethereum’un yükseliş eğilimindeyken bile 366-375 dolar banındaki dirençleri aşamaması analistleri ve yatırımcıları endişelendiriyor gibi görünüyor. Piyasanın önemli analistlerinden Michael Van De Poppe’a göre, ETH’da kritik direnç seviyeleri 366-375 dolar bandından bulunuyor. Van de Poppe konuyla ilgili açıklamalarında, “Ethereum yukarı yönlü hareket ediyor, bu iyi. Kritik engel 366-375 dolar seviyesinde ve bu kırılırsa ETH 415 dolara çıkabilir. Kırılmazsa üçüncü çeyrekte büyük düzeltmeler ile karşılaşabiliriz ve 280 dolara kadar geri çekilmeler yaşayabiliriz.” ifadelerini kullandı.

Tüm Gözler Ethereum’da

Aslında altcoin’lerin hareketini nispeten Ethereum’un yönlendirdiği düşünülüyor. Ethereum’un hareketinin ise büyük ölçüde Bitcoin tarafından yönlendirildiği biliniyor. Bu sebeple aslında bütün gözlerin Bitcoin’de olması şaşırtıcı değil.

Analistler Bitcoin’in 11.000 doları aşmasının oldukça önemli olduğunu düşünüyor. BTC’nin Pazar akşamı itibariyle bir artış ivmesi çizmesi ise yatırımcıların umutlanmasına sebep oldu. Ayrıca analistlere göre de Bitcoin şu anda bir artış eğilimi içinde bulunuyor ve bazı isimler lider kripto para biriminin boğa koşusuna hazır olduğunu ifade ediyor.

Analistlere göre, eğer Bitcoin bir boğa koşusuna başlarsa muhtemelen Ethereum da onu takip edecek ve sonrasında altcoin’lerde artış hareketleri başlayacak.



Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Binance’ten Yeni Merkezsiz Stablecoin: Venüs

Sonraki Haber

WaykiChain ROG Genesis Yield Farming İlk Turu Dakikalar İçerisinde Tamamlandı

İlgili Haberler