Ethereum Verilerine Erişimi Kolaylaştıracak Yeni ZK-Proof Teknolojisi

Bitcoin Haber

Yeni bir sıfır Bilgi İspatı (ZK-proof) teknolojisi, Ethereum blockchain ağı geçmiş verilerine erişme ve doğrulama yeteneğini geliştirecektir. Bu teknoloji, Ethereum’un şeffaflık ve erişilebilirlik ilkelerine uygun olarak çalışırken, farklı kullanım durumlarını da destekler. Kullanıcılar, geçmiş verilere erişim sağlayarak çeşitli uygulamalar geliştirebilirler.

Teknoloji firması Herodotus, kullanıcıların Ethereum blockchain ağının herhangi bir noktasındaki verileri doğrulamasına olanak tanıyan bir teknoloji geliştirmiştir. Bu teknoloji, depolamaya dayanıklı kriptografi kullanan on-chain akümülatörü kullanır ve bu çözüm, matematikçi Eli Ben-Sasson tarafından icat edilen StarkWare’in STARK kanıtlarını kullanır.

StarkWare, Herodotus’a gelişmiş ölçeklendirme verimliliği sağlayan bir hizmet sundu. Bu hizmet, bir sanal makinenin paralel ve gerçek zamanlı olarak işlemlerin veya blokların ispatlarını üretmesine ve bunları bir sonraki ispata gruplamasına olanak tanır.

Herodotus baş teknoloji sorumlusu Marcello Bardus, bu teknolojinin blockchain ağının tamamını dolaşma ihtiyacını ortadan kaldırdığını belirtti. StarkWare, bu teknolojinin verileri izlemek ve doğrulamak için üçüncü taraf kanıtlara dayanan zincirler arası köprülere alternatif olarak çığır açabileceğini belirtiyor.

Son olarak, bu yeni teknoloji, Ethereum blockchain ağı verilerine otonom olarak erişme ve doğrulamayı sağlar. Bu, hesap kurtarma ve zincir üzerindeki verileri doğrulama becerisi gibi Web2 eşdeğeri uygulamaların geliştirilmesine olanak sağlar.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

AVAX Coin Fiyatı ve Yatırımcı Hissiyatı: Bir Analiz

Sonraki Haber

Binance Coin (BNB) İçin Düşüş Tahminleri: Güçlü Satış Sinyalleri ve Olası Değer Kaybı

İlgili Haberler