Ethereum Vadeli ETF Verisi, K33 Araştırmacılarından Yatırımcılara Bitcoin Tavsiyesi

Bitcoin Haber

K33 Research analistleri, yaptıkları yeni bir araştırma sonucunda yatırımcılara Ethereum’dan Bitcoin’e dönme çağrısında bulundu. Dokuz yeni Ethereum vadeli borsa fonunu (ETF) inceleyen analistler, bu fonlarda dönen hacmin Bitcoin ETF’lerine göre değersiz olduğunu bildirdi. Analistler, Ethereum için kurumsal talep eksikliği nedeniyle şu anda Bitcoin’in tercih edilmesi gerektiğini belirtti.

3 Ekim’de yayınlanan bir piyasa raporunda, Ethereum vadeli ETF’lerin ilk gün işlem hacminin ProShares Bitcoin Strategy ETF’inin sadece %0,2’sini oluşturduğu belirtildi. Bu durum, analistlerin Bitcoin’e geri dönme çağrısında bulunmalarına neden oldu.

Andres Helseth ve Vetle Lunde tarafından hazırlanan raporda, 2021’deki boğa piyasası nedeniyle Bitcoin vadeli ETF’lerinde büyük bir işlem hacmi oluştuğu, fakat Ethereum ETF’lerinde bu hacmin beklendiği kadar olmadığı ifade edildi.

Ethereum ETF’lerinde yaşanan kurumsal talep eksikliği nedeniyle analist Lunde, ETH varlıklarını arttırmaya yönelik önceki tavsiyelerinden geri adım attı. Analistler, kripto para piyasasındaki çoğu altcoin için kısa vadeli fiyat katalizörlerinin olmadığını ve piyasanın kısa vadede yatay seyredeceğini belirtti.

Lunde’ye göre, bu durum yalnızca 2024’ün başlarında ETF onayı için potansiyel bir noktaya sahip olan Bitcoin için elverişli bir ortam oluşturuyor. Analistler, Nisan 2024’te gerçekleşecek olan halving etkinliğine de dikkat çekiyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Visa’dan Kripto Para Borsalarına Entegrasyon Vurgusu: Kripto Varlıkların Benimsenmesi Yolunda Önemli Adım

Sonraki Haber

Solana’nın Büyümesi ve SOL Token Fiyat Geleceği

İlgili Haberler