Ethereum Teknik Analizi: Önemli Destek ve Direnç Seviyeleri

Bitcoin Haber

Yatırımcılar için kritik bir gösterge olan teknik analiz, özellikle vadeli işlemlerde ticaret yapanlar için kripto para piyasasında sürekli takip edilmesi gereken bir unsurdur. Şu anda 2039 dolar seviyesinden işlem gören Ethereum için teknik analiz hangi ipuçlarını sunuyor? Detaylı grafik analizi ve önemli destek ve direnç seviyeleriyle bu soruya yanıt arayalım.

Ethereum’un günlük grafiğinde ilk dikkat çekici yapı, Temmuz 2022’den bu yana etkili olan yükselen kanal formasyonudur. Kripto para piyasasında son zamanlarda yaşanan yükselişle birlikte Ethereum, Ekim ayında destek çizgisine dokunarak önemli bir yükseliş ivmesi kazandı, ancak son direnç seviyesinde ciddi bir engelle karşılaştı.

Ethereum için günlük grafikte takip edilmesi gereken ilk önemli destek seviyeleri sırasıyla 1934, 1818 ve 1744 dolarlardır. Özellikle, günlük çubuk 1934 dolarlık destek seviyesinin altında kapanırsa, Ethereum’un fiyatında önemli bir ivme kaybına yol açabilir.

Öte yandan, günlük grafikte Ethereum için takip edilmesi gereken en önemli direnç seviyeleri sırasıyla 2136, 2226 ve 2320 dolarlardır. Özellikle, günlük çubuk 2136 dolarlık direnç seviyesinin üzerinde kapanırsa, Ethereum’a kısa vadede ivme kazandıracaktır.

Yine Ethereum’un dört saatlik grafiğinde ilk dikkat çeken yapı yükselen kanal formasyonudur. 9 Kasım’daki haberlerin neden olduğu yükselişten sonra bir direnç kırılması yaşanmış, ancak bu bar formasyonu boğa tuzağı olarak kalmıştır. Destek çizgisinde herhangi bir kırılma olmaması formasyona olan güveni arttırmaktadır.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

THORChain (RUNE) Ağının Kripto Dünyasındaki Yeri ve RUNE Coin Nasıl Satın Alınır?

Sonraki Haber

Yapay Zeka Tabanlı Altcoinlerde Yükseliş Sinyalleri

İlgili Haberler