Ethereum Tabanlı NFT’lerin İşlem Hacmi 2 Yılın En Düşük Seviyesine Geriledi

Bitcoin Haber

The Block verilerine göre, Ethereum tabanlı NFT‘lerin aylık işlem hacmi, Ağustos ayında son iki yılın en düşük seviyelerine indi. Aynı zamanda, işlem hacmi bakımından en büyük NFT pazar yerlerinden biri olan OpenSea’nın aktif kullanıcı sayısı Ağustos ayında %12 düşüşle 126.000’e düştü ve Temmuz 2021’den bu yana en düşük seviyeyi gördü. Birçok NFT koleksiyonu da son aylarda yüksek oranlarda değer kaybı yaşadı.

Son dönemlerde kripto para piyasasındaki düşüş ivmesi NFT ekosistemi üzerinde de etkili oldu ve işlem hacimlerinde önemli düşüşler yaşandı. Ethereum tabanlı NFT’lerin toplam işlem hacmi Ağustos ayında 407,38 milyon dolar oldu, bu Temmuz ayındaki 599,24 milyon dolardan düşük bir rakamdır.

Ethereum tabanlı işlem hacimlerindeki düşüşün yanı sıra, Solana tabanlı NFT’ler de büyük bir darbe aldı. Solana tabanlı NFT’lerin günlük işlem hacimleri, Eylül 2021’den bu yana ilk kez 1 milyon doların altına düştü.

NFT’lerin işlem hacimlerinde ve NFT koleksiyonlarında yaşanan değer kayıplarının yanı sıra, NFT pazar yerleri de son dönemlerde önemli ölçüde kan kaybetti. OpenSea’nın aktif kullanıcı sayısı, Ağustos ayında %12 düşüşle 126.000’e gerileyerek Temmuz 2021’den bu yana en düşük seviyeyi kaydetti.

İşlem hacimleri bakımından en büyük NFT pazar yerleri arasında yer alan Blur, OpenSea ve LooksRare de işlem hacimlerinde sırasıyla %38, %18 ve %8’lik düşüşler yaşadı. Piyasada ilk çıkan birçok NFT koleksiyonu da son aylarda büyük ölçekli değer kayıpları yaşadı.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Kripto Varlıklarını Hedef Alan Dolandırıcılık Olayları: Yıl İçinde 997 Milyon Dolar Ele Geçirildi

Sonraki Haber

WLD Token Değer Kaybı Yaşarken, Balinalar Hala İlgili

İlgili Haberler