Ethereum Rakibi Solana’nın Büyük Potansiyeli: Analist Yatırımcılara İpucu Veriyor

Bitcoin Haber

InvestAnswers’ın tecrübeli kripto para analisti, Ethereum’un önemli bir rakibi olan Solana’nın (SOL) büyük bir potansiyele sahip olduğunu ve yatırımcıların güncel fiyatlarla rahatlıkla SOL satın alabileceğini belirtti. Bu analiz, Solana’nın Ethereum’a göre çeşitli avantajları olduğunu düşündüren analistin değerlendirmesi ile ortaya çıktı. Solana, blok süresi, ortalama ücret ve saniyede gerçekleştirilebilecek maksimum işlem sayısı gibi parametrelerde Ethereum’u geride bırakıyor. Ancak, Ethereum’un daha köklü bir yapıya sahip olduğu ve yatırımcılar için daha güvenli bir yatırım olarak kabul edildiği de belirtildi.

Bu yılın başından bu yana Solana’ya Ethereum’dan daha fazla kurumsal para aktığını belirten analist, Ethereum’un riskinin daha düşük olduğunu ve büyük para geldiğinde ilk olarak Ethereum’a aktarılacağını, ancak kurumsal paranın bu yıl şimdiye kadar daha çok Solana’ya aktığına dikkat çekti.

Solana’nın piyasa değeri Ethereum’unkinden daha düşük olduğu için SOL’un, ETH’den daha fazla fiyat artışı yapma potansiyeli olduğu belirtildi. Solana, 8.2 milyar dolarlık piyasa değeriyle en büyük 10’uncu kripto para konumunda. Ethereum ise 196 milyar dolarlık piyasa değeriyle en büyük 2’nci kripto para konumunda.

Analiste göre, Ethereum’un Solana’dan 20 kat daha iyi olup olmadığı sorgulanmalı. Ancak, Solana’da risk olduğunu ve buna göre fon tahsisinin yapılması gerektiğini belirtti. Analist, Solana’nın piyasa değerinin Ethereum’un piyasa değerinin yalnızca 20’de biri olduğunu, bu durumun dikkat çekici olduğunu ve bir yatırımcı olarak göreceli değer aradığını belirtti. Ancak, analist Solana’nın güncel fiyatlardan satın alınabileceğini belirtti.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Fiyatı Ucuz Satın Alınabilecek Üç Token: Shiba Inu, XRP ve Watchvestor

Sonraki Haber

ABD, Kripto Paralar İçin Muhasebe Standartlarını Belirledi

İlgili Haberler