Ethereum NFT Piyasasında Ciddi Düşüş: Yatırımcılar Endişeli

Bitcoin Haber

Son dönemde NFT pazarında yeni oyuncuların alana canlılık kattığı görülse de, Ethereum’un (ETH) NFT ekosistemi farklı bir durumda. Ethereum NFT ticaret hacimlerinde ciddi bir düşüş olduğunu gösteren veriler, yatırımcıları endişelendiriyor.

Düşüş, kullanıcı etkileşimi ve işlem etkinliği açısından önemli bir azalmayı gösteriyor. Ethereum’un bir dönem popülerlik kazanan Profil Resmi (PFP) NFT’leri fiyat düşüşleriyle karşı karşıya. Bu koleksiyonların taban fiyatlarının en az yüzde 30 oranında düştüğü gözlendi.

Ethereum ağındaki NFT’ler de bu düşüş trendinden etkileniyor. İşlem ücretlerindeki azalış, Ethereum NFT’lerine yönelik faaliyet ve talebin azaldığını gösteriyor. Ödenen toplam ücretler, Glassnode verilerine göre 8 ayın en düşük seviyesi olan 85.550 ETH’ye geriledi.

Ethereum’un NFT tekliflerine olan ilginin azalması, Ethereum’un fiyatında da düşüş yaşanmasına yol açtı. 1.651 dolardan işlem gören Ethereum’un fiyatı, NFT pazarına yönelik genel algıyı da etkileyen bir düşüş yaşadı.

Son olarak, Glassnode verilerine göre, 0,1+ token tutan adres sayısının son bir ayın en düşük seviyesine ulaştığı görüldü. Bu durum, Ethereum’da bireysel varlığın düştüğünü gösteriyor ve Ethereum ağının geniş çaplı benimsenmesini etkileyebilir. Bu belirsiz hareketler, yatırımcıların alım-satım oranında düşüş yaşamasına neden oldu.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin ve ADA Coin’in Son Durumu ve Fiyat Beklentileri

Sonraki Haber

Cardano (ADA) Fiyat Analizi ve Gelecek Beklentileri

İlgili Haberler