Ethereum Metriklerinden Yatırımcılara Önemli Sinyaller

Bitcoin Haber

Santiment tarafından yayınlanan raporda, Ethereum ağındaki benzersiz cüzdan sayısındaki artış ve borsa akış verileri ele alındı. Buna göre, cüzdan sayısındaki artış, yatırımcıların satış eğilimine rağmen, yükseliş için güçlü bir sinyal olarak değerlendiriliyor. Ancak kısa vadede bu durumun sonuçları görülemeyebilir. Yine de, ETH fiyatı son birkaç günde yüzde 5 oranında bir artış yaşadı ve balinalar tarafından tutulan arz son 24 saatte zirveye ulaştı.

Raporda ayrıca, ETH’nin mevcut rallisinin düşük güvenle desteklendiği belirtiliyor. Bazı balinaların satış baskısına katkıda bulunduğu ve bu durumun ETH’nin daha fazla potansiyel kazanç elde etmesini engellediği ifade ediliyor. Arz dağılımı metriğine göre, 10.000 ila 100.000 ETH tutan adreslerde ve en az 1 milyon ETH tutan adreslerde önemli bir düşüş yaşandı.

Ağustos ayında ETH fiyatının dar bir kanalda işlem gördüğü ve kırılmaya yaklaştığı değerlendirilmişti. Eylül ayında destek birçok kez ihlal edildi ve net kırılma 5 gün önce yaşandı. 11 Eylül’de 1.532 dolar ile yerel dibine ulaşan ETH fiyatı, ardından V tipi bir toparlanmayla kanala geri döndü.

Bundan sonraki süreçte 1.663 dolar üstü kapanışlarla 1.695 dolarda bulunan direnç bölgesinin aşılması hedefleniyor. Boğaların bunu başarması durumunda, 1.855 dolara kadar güçlü bir toparlanma bekleniyor. Ancak, genel kripto piyasasındaki olumsuzluk ve makro cephede beklenen Fed faiz kararı, ETH için işleri zorlaştırabilir.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Haftanın Öne Çıkan Altcoinleri: HIFI, STORJ ve MTL

Sonraki Haber

ABD’de Kripto Para Düzenlemelerine Destek Artıyor

İlgili Haberler