Ethereum Layer-2 Ağı Base, Yazılımcılar İçin Ücretsiz Eğitim Kursu Başlatıyor

Bitcoin Haber

Ethereum Layer-2 ağı Base, orta ve üst düzey yazılım mühendisleri için Web3 alanına uyum sağlamalarını hedefleyen sekiz haftalık bir eğitim kursu başlattı. Kursa katılım ücretsiz olup, kursun amacı yazılım mühendislerinin Web3 uygulamaları oluşturma konusunda bilgilerini artırmaktır. Base ekibi, sektörde sadece %0,1’lik bir kısmın Web3 üzerinde çalıştığını ve bu durumun geliştirilmesi gerektiğini belirtti.

Ekip, bu konuda daha önce de adımlar attı ancak tek başına öğrenme sürecinin zorluğuna dikkat çekerek, daha fazla destek sağlamayı hedefleyen Base Bootcamp kursunu başlattı. Kurs kapsamında her öğrenciye bir mentor atanacak ve öğrencilerin sorularını yanıtlayabilecek bir grup mühendise erişim sağlanacak.

Öğrencilerin birbirleriyle ve Base mühendisleriyle iletişimini sağlamak amacıyla bir Discord sunucusu oluşturulacak ve mentorların öğrencilere gerekli tavsiyeleri vermeleri sağlanacak. Programın sonunda öğrencilerin kendi Web3 uygulamalarını oluşturması ve deneyimlerini paylaşması bekleniyor.

Program ücretsiz olmasına rağmen, öğrencilerin programı tamamlamalarını teşvik etmek için 1 Ethereum depozito verilmesi gerekiyor. Bu depozito, programı başarıyla tamamlayan öğrencilere iade edilecek.

Web3 geliştiricilerinin eksikliği, sektörde büyük bir sorun olduğuna dikkat çekiliyor. Bu konuda çeşitli çözüm önerileri sunulurken, Base gibi platformların bu alanda eğitim sağlaması önemli bir adım olarak görülüyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

LINK Coin Yükselişi Sürecek mi? Chainlink Ağının Durumu ve Beklentiler

Sonraki Haber

Uniswap Kurucusu Hayden Adams, HAY Token’in %99’unu Yaktı

İlgili Haberler