Ethereum Kurucu Ortağı Joseph Lubin DeFi, NFT ve Metaverse Konularını Değerlendirdi

Mert Bahçe

Lider Bitcoin (BTC) ve en büyük altcoin Ethereum (ETH), kritik seviyelerde tutunmaya çalışırken zorlu bir hafta geçiriyor. Ethereum aylık zaman diliminde en düşük seviyeyi kaydederken Bitcoin 60.000 dolarda stabilizasyon mücadelesi veriyor. ConsenSys kurucusu ve aynı zaman Ethereum’un kurucu ortağı Joseph Lubin, Bloomberg ile gerçekleştirdiği röportajda mevcut piyasa durumunu değerlendirdi.

DeFi ve NFT Yorumu

Başarılı girişimci Joseph Lubin, 2021 yılında 4. çeyreğin önemli derecede volatil geçtiğini vurguladı. Bu bağlamda düşüşün kaydedildiğini aktaran Lubin, konuşmasına DeFi ve NFT parantezi açarak devam etti. Ethereum’un kurucu ortağı Joseph Lubin, DeFi ve NFT sektöründe inanılmaz bir değişim yaşandığını belirtti.

Milyarder isim, NFT’lerin patlama sürecini muhteşem olarak nitelendirirken spor, eğlence ve sanat dahil olmak üzere farklı sektörlerde ilerleyen patlamadan etkinlendiğini aktardı. Ayrıca Lubin, DeFi’nin şu andaki ekosisteme daha sürdürülebilir bir yaklaşım olan DeFi 2.0’ı kapsayacak şekilde büyüdüğünü kaydetti. DeFi kurumlarının sektör genelinde büyük bir etkiye sahip olmaya başladığını dile getiren Lubin, kripto para ekosisteminde bunun büyük bir gelişme olduğuna inanıyor.

Web 3 ve Metaverse Parantezi

Joseph Lubin’in kurucusu olduğu ConsenSys, Web 3 ve Metaverse alanına oldukça ilgili bir şekilde çalışmalarını sürdürüyor. ConsenSys’in blok zinciri tarafından desteklenen bir tüketici odaklı Metaverse oluşturulacağı bildirildi. Blockchain aracılığıyla desteklenen bir Metaverse’ün merkezsiz uygulama protokolleri gibi işlev göreceği ve birçok farklı şeyin tokenleştirilmesini kapsayacağı aktarıldı.

Söz konusu çalışmada Metaverse merkezsiz yönetim sunarak kullanıcı merkezli sosyal platformlar aracılığıyla etkileşimleri artıracaktır. Metaverse ve Web 3, kripto ve teknoloji sektöründe son zamanlarda oldukça popüler hale geldi. Facebook ve Microsoft gibi firmaların Metaverse alanına yatırımları ile birçok geliştirici büyümeden yararlanmak adına bu alanı araştırıyor.

Solana Değerlendirmesi

Lubin, Solana’nın bir Ethereum katili olması hakkında görüşlerini aktardı. Başarılı iş insanı, Solana ve diğer benzer blok zinciri ağlarının Ethereum ile değil, diğer ikinci katman çözümleri ile rekabet ettiğini aktardı. Bunun yanı sıra Lubin, bu tür protokollerin güvenlik ve veri kullanılabilirliğine değil yürütmeye odaklandığını kaydetti.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin’deki Düşüşe Rağmen Analistler BTC’de Artış Bekliyor!

Sonraki Haber

Bitcoin (BTC) Boğa Piyasası Henüz Bitmedi: Analistler Açıklıyor!

İlgili Haberler