Ethereum İçin Büyük Düşüş Tahmini: Fiyat 400 Dolara Kadar Gerileyebilir

Bitcoin Haber

Kripto para analisti Benjamin Cowen, Ethereum (ETH) için çarpıcı bir tahminde bulundu. Cowen, ETH’nin fiyatının 400-800 dolar aralığına düşeceğini öne sürdü. Bir serbest düşüşün yaşanabileceğini belirten analist, fiyatın daha düşük bir seviyede dibe vurmasının yüksek ihtimal olduğunu söyledi. Bunun çok ağır bir dip oluşumu olmayabileceğini ve fiyatın 800 doların hemen altını görerek tamamlanabileceğini ifade etti. Diğer bir ihtimal olarak ise fiyatın çok daha ağır bir dip oluşum yaparak 600, 500 ya da 400 dolara kadar düşebileceğini belirtti.

Cowen, aşağı yönlü hedeflere doğru bir hareketin 2023’ün hem ETH boğaları hem de ayıları için zorlu bir yıl olacağını söyledi. Yıl boyunca ara sıra yukarı doğru ralliler olacağını, ancak bu kazanımların yavaşça kaybedileceğini ve ardından fiyatın yıl sonuna kadar düşeceğini, sonra tekrar çıkacağını belirtti.

Cowen’a göre, ETH’nin fiyatında benzer hareketler yaşanabilir. Önce dibe vurup ardından yükselebilir ve ardından yeniden düşebilir. Bu şekilde, hem boğalar hem de ayılar yıl sonunda yeterince harap olabilir. Yıl sonunda herkesin zarar edeceği bir senaryo çizdi.

Cowen, 2023’te Ethereum’un düşen tepeler ve düşen dipler oluşturarak seyredeceğini belirtti. Bu, Ethereum’un fiyatının yılı düşüş trendi içinde tamamlayacağı anlamına geliyor. CoinMarketCap’in verilerine göre ETH’nin son 24 saatte %2,07 düşüşle bin 588 dolardan işlem gördüğünü belirtti.

Son olarak, ETH’nin son 7 günde %2,74, son 30 günde ise %14,18 düştüğünü ortaya koyan CoinMarketCap verilerini paylaştı.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

Bitcoin ve Altcoinlerde Düşüş Beklentisi: Kurumsal Yatırımcılar Ne Düşünüyor?

Sonraki Haber

Eski FTX CEO’su Sam Bankman Fried’ın Tahliye Talebi

İlgili Haberler