Ethereum Fiyatının 2.500 Dolar Yolculuğu

Bitcoin Haber

Ethereum (ETH), 2.000 dolarlık psikolojik sınırı aştıktan sonra 2.500 dolarlık fiyat seviyesine doğru yükseliş ivmesini sürdürmesi bekleniyor. ETH, birkaç aydır 2.000 dolarlık seviyeye ulaşmayı hedefliyordu ve piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para birimi sonunda başarıya ulaştı.

IntoTheBlock verilerine göre Ethereum, 2.500 dolarlık bölgeye yaklaşırken önemli bir dirençle karşı karşıya; fakat ETH sahiplerinin %75’i zaten yatırımlarını elinde tutuyor. Uzun vadeli beklentiler göz önüne alındığında, bu seviyelerde kar realizasyonu beklense de büyük bir geri çekilme tetiklenmesi olası görünmüyor.

IntoTheBlock verilerine göre, olumlu görünüm nedeniyle ETH’nin 2.500 dolarlık bölgeye yükselme olasılığı yüksek. Kar elde eden Ethereum adreslerinin sayısı 77,72 milyonken, zarar edenlerin sayısı 21,91 milyon. Ünlü kripto para analisti Ali Martinez, Ethereum’un yakın zamanda 2.000 dolar sınırını yeniden kazanmasına rağmen, balinaların henüz alım yapmadığını, bu durumun karışımda olmadıklarını işaret ediyor.

Ethereum ağında, balinalar alım yaptığında ETH fiyatının daha yüksek seviyelere çıkabileceği beklentisiyle yükselen bir trend çiziliyor. Ethereum için 2.000 dolarlık fiyat seviyesi, dört ayın en yüksek desteğini aldığını gösterebilir; zira Temmuz ayında ikinci en büyük kripto para birimi bu aralıkta işlem görmüştü.

Ethereum ekosisteminde bir tutma kültürü gösterilmesi, borsalardaki ETH arzının tarihi düşük seviyelerde olmasından kaynaklanıyor. CoinGecko verilerine göre, yazı yazılırken ETH fiyatı %12’lik bir artışla 2.079 dolara ulaştı. Bu nedenle, Ethereum’un 2.500 dolarlık yeni tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkıp çıkmayacağı henüz belirsiz.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

WordPress Dünyasına Hoş Geldiniz: İlk Adımlarınız

Sonraki Haber

Eski FTX Yöneticileri Dubai’de Yeni Kripto Borsası Kuruyor

İlgili Haberler