Ethereum Fiyatında Düşüş Endişesi: Piyasa FUD’una Stratejik Bakış

Bitcoin Haber

Ethereum (ETH) fiyatının son altı ayda ilk kez 1.600 dolarlık desteği kaybedebileceği yönündeki endişeler, kripto para piyasalarında FUD (Korku, Belirsizlik ve Şüphe) oluşmasına neden oldu. Bu durum, yatırımcıları stratejik bir yaklaşımla hareket etmeye yönlendiriyor. Ethereum, Temmuz ayında 2.000 dolar sınırını aştıktan sonra ikinci ayına düşüşle girdi. Bu düşüş, Grayscale’in son Spot ETF itiraz zaferine rağmen kripto piyasalarındaki genel düşüş eğilimini de beraberinde getirdi.

İki ay süren bu düşüş, kripto para yatırımcılarının çoğunluğunda düşüş eğilimi oluşturdu. Kripto veri analitiği firması Santiment’e göre, Eylül ayında kripto para piyasası söyleminde düşüş eğilimi hakim oldu. Ancak tarihsel eğilimler, bu durumun piyasanın bir dönüm noktasına yaklaştığını gösteriyor. Her işlem gününde “Ayı Piyasası”ndan daha çok “Boğa Piyasası”nın konuşulduğu gözlemlendi.

Sosyal hacim, bir kripto para konusunun sosyal medya kanallarında ne kadar çok konuşulduğunu ölçer. “Ayı Piyasası”nın konuşulması, yatırımcıların hoşnutsuz olduğunu gösteriyor. Genel olarak piyasa hissiyatı aşırı korkuya yaklaştıkça, stratejik yatırımcılar bunu düşüşü satın almak için mükemmel bir zaman olarak yorumluyor. Bu da istemeden bir fiyat artışını tetikliyor.

Tarihsel eğilimler, bu olgunun, USDC’nin sabitlenmesinin ve Silicon Valley Bank’ın başarısızlığının aşırı piyasa FUD’unu tetiklediği 8 Mart civarında meydana geldiğini gösteriyor. Bu durumun sonucunda Ethereum fiyatı, 11 Mart ile 17 Nisan arasında %48 artışla 1.430 dolardan 2.120 dolara yükseldi. Son dönemde olumsuz görüşlerin aşırı düzeyde olması, bu durumun önümüzdeki günlerde yeniden baş gösterebileceğini düşündürüyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

PEPE (PEPE) Kripto Para Birimi Düşüş Trendinde: Yatırımcılar Ne Beklemeli?

Sonraki Haber

Bitcoin Ve Altcoin Piyasalarında Belirsizlik: Fırsatlar ve Riskler Neler?

İlgili Haberler