Ethereum Fiyatı ve Gaz Ücretleri Düşerken, Balinalar ETH’yi Terk Ediyor

Bitcoin Haber

Geçtiğimiz hafta Ethereum önemli bir fiyat düşüşü yaşadı ve son yedi ayın en düşük seviyesine kadar geriledi. Bu fiyat düşüşü, blockchain ağında gaz ücretinin son üç yılın en düşük seviyesine inmesiyle aynı zamana denk geldi. İsrail ve Filistin arasındaki çatışma ortamının da kripto para piyasalarında dalgalanmalar yarattığı gözlendi.

Ethereum Vakfı’nın satışları ve büyük balina adreslerinin ETH’yi terk etmeleri ile kripto paranın değeri %6’lık bir düşüşle 1.520 dolar civarına geriledi. Ali Martinez, ETH balinalarının Şubat ayından bu yana değerinin kabaca 8,5 milyar dolar olduğu düşünülen 5 milyondan fazla ETH’yi elden çıkardıklarını belirtti. Piyasa takipçileri, yavaşlayan piyasa hareketlerinin ve gaz ücretlerinin düşüşünün Ethereum’a olan yatırımcı ilgisinin azaldığına işaret etti.

Google aramalarında ETF için yapılan aramaların 2020’den bu yana en düşük noktaya gerilediği gözlendi. Bu durum, ETH’ye ilgi duyan kişilerin azalan merakını yansıtıyor. Ethereum ile ilgili yatırım ürünlerine yönelik yatırımcı coşkusu, vadeli borsa yatırım fonlarının piyasaya sürülmesine rağmen ılık kaldı.

Bununla birlikte, bazı uzmanlar Ethereum’un değerinde 2026 yılına kadar potansiyel bir beş kat artış öngörüyor. IntotheBlock tarafından yayınlanan bir rapora göre, Ethereum’un gaz ücretleri son üç yılın en düşük seviyesine ulaştı. Bu düşüş, ağda gerçekleşen faaliyetlerde yaşanan keskin düşüşe bağlanabilir.

Ethereum gaz ücretleri ile yoğun zincir içi faaliyet arasındaki paralellik, gaz ücretlerinin 2020 yılının Nisan ayından bu yana en düşük seviyesine kadar gerilemiş olmasıyla dikkat çekiyor. Mayıs ayındaki zirve düşünüldüğünde %90 oranında önemli bir düşüş kaydettiği görülüyor.


Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki Haber

ABD’deki Çin’e Ait Bitcoin Madencilik Tesisi Ulusal Güvenlik Endişeleri Oluşturdu

Sonraki Haber

JP Morgan CEO’su, Küresel Enflasyon ve FED Faiz Artışları Hakkında Uyarıda Bulundu

İlgili Haberler