Ethereum Fiyatı: ETH’da Daha Yüksek Seviyelere Hazır Olun

İlayda Peker

Bitcoin’in (BTC) yükselişinin ardından piyasa hacmi bakımından en büyük ikinci kripto para birimi olan Etheruem’da (ETH) yükselişe geçti. ETH bugün 410 dolarlık seviyenin üzerinde işlem görüyor, bu da Eylül’ün en düşük seviyesinden yaklşaık olarak 100 dolarlık bir artışa işaret ediyor. Bununla birlikte ETH’un 1 hafta içinde %15 gibi bir artış performansı sergilediğini belirtmekte de önem var.

Bununla birlikte kısa vadede önemli teknik seviyeleri geride bıraktığı için analistler Ethereum’un yükseliş perfomansının hız kazanmasını bekliyor.

Ethereum Fiyatı

Piyasanın popüler analistlerinden Cactus’e göre, ETH 420 dolarlık önemli seviyeyi geride bırakmayı başardığı için 500 dolarlık barajın da önünü açmış oldu. Bununla birlikte farklı analistler ve yatırımcılar da ETH’un önümüzdeki günlerde bu yılın en yüksek seviyesi olan 490 doları test etmek için harekete geçeceğini düşünüyor.

Öte yandan piyasanın popüler yatırımcılarından Jonny Moe da ETH‘nin son zamanlardaki yukarı yönlü hareketinin, kripto para biriminin geçtiği direnç seviyeleri nedeniyle teknik olarak önemli olduğunu ifade ediyor. Moe’ya göre eğer ETH 395 dolarlık düşük seviyeye geri dönmezse 490 dolar için hiçbir engel görünmüyor.

ETH 2.0 Etkisi

Ethereum‘un güçlü fiyat performansı, Serenity olarak da bilinen ETH2 yükseltmesinin yaklaşmasıyla birlikte geliyor. ConsenSys geliştiricisi Ben Edgington, ETH 2.0 Para Yatırma Sözleşmesinin bu hafta yayınlanmasının beklendiğini söyledi. Bu sözleşmenin yayınlanması, ETH2’yi resmi olarak piyasaya sürecek olan Beacon Chain Genesis’in önümüzdeki birkaç gün içinde piyasaya çıkacağını doğrulayacak.

Bu noktada analistler Etheruem fiyatı için resmi duyurulara dikkat edilmesi gerektiğini belirtiyorlar. Yükseltme, ağın kullanılabilirliğini artırdığı için ETH 2.0’ın uzun vadeli boğa eğilimiyle sonuçlanması bekleniyor.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Bitcoin (BTC) Fiyatı İle Birlikte Balinalar da Hareketlendi!

Sonraki Haber

Bitcoin’de Yeni Hedef Belli Oldu: Bu Rakam BTC İçin Zor Değil!

İlgili Haberler