Ethereum Fiyatı: ETH’da Bu Seviye Ralliyi Başlatabilir!

İlayda Peker

Tüm kripto para piyasası ile Ethereum (ETH) da artışa geçti ve hatta Bitcoin (BTC) ve Ripple’dan (XRP) daha iyi performans sergileyerek 370 doların üzerini gördü. Yazının yayına hazırlandığı sırada %7,28’lik artışla 375 dolardan işlem gören Ethereum’un artışını nereye kadar devam edeceği ise merak konusu.

Piyasadaki Artış

Bitcoin ve kripto para piyasasının geri kalanındaki artış, Amerika’dan gelen teşvik paketi haberleri ile tetiklenmiş görünüyor. Ortaya çıkan haberlere göre Amerika yeni bir teşvik paketinin hazırlığında olabilir. Teşvik paketi ile ilgili söylentilerin bile doların fiyatını düşürmesi Bitcoin ve altın gibi güvenli liman varlıklarına ilginin artmasını sağladı.

Aslında geçtiğimiz günlerde yaşanan negatif gelişmelerin, Bitcoin’in ve dolayısıyla altcoin’lerin fiyatlarında bir düşüş yaşanmasına sebep olması bekleniyordu. Trump’ın koronavirüse yakalanması, KuCoin borsasının hack saldırısına uğraması ve BitMEX’in karşı karşıya kaldığı suçlamalar küçük geri çekilmelerin yaşanmasını sağlamış olsa da beklenen büyük düşüşler yaşanmadı.

Öte yandan Bitcoin bundan 4-5 yıl önce bu haberlerden yalnızca birine bile %10’un üzerinde düşüşle cevap verirdi. Dolayısıyla bu sefer büyük düşüşlerin yaşanmamış olması Bitcoin’in güçlendiği şeklinde yorumlandı.

Ethereum Fiyatı

Ethereum için 365 ve 375 dolar seviyelerinin önemli birer direnç seviyesi olduğu düşünülüyordu. ETH’nin şu anda bu iki seviyenin de üzerinde olması ise pozitif bir gelişme olarak değerlendiriliyor.

Analistlere göre eğer ETH daha yüksek seviyeleri görmek isterse 375 doların üzerinde kalmaya devam etmeli. Ayrıca teknik göstergeleri değerlendiren analistler, Ethereum’un gayet güçlü bir şekilde ilerlediğini ifade ediyor.

Bunlara ek olarak her zaman olduğu gibi ETH’da bir artışın devam edebilmesi için lider kripto para birimi Bitcoin’deki yukarı yönlü grafiklerin de devam etmesi gerektiği belirtiliyor.


Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Bu Gösterge Bitcoin’in Sağlıklı Olduğunun Sinyallerini Veriyor!

Sonraki Haber

Büyük Yatırımcı: “Bitcoin (BTC) Bir Yalan Ama 15.000 Dolar Olacak”

İlgili Haberler