Ethereum Fiyatı: ETH Yakın Vadede Artışa Geçecek!

İlayda Peker

Analistlere göre Ethereum (ETH) son zamanlarda sergilediği zayıflığa rağmen akın vadede güçlü bir yükseliş eğilimine girebilir. Geçtiğimiz 24 saat içinde Ethereum, Bitcoin keskin bir satış baskısı yaşadıktan sonra 400 dolar bandındaki satın alma baskısının da eksikliği ile çeşitli zayıflık belirtileri gösterdi.

Ethereum Fiyatı

ETH şu anda 380 doların altındaki bölgede bir dip oluşturacağına dair işaretler gösteriyor. Bu seviye, son birkaç gün ve hafta boyunca birçok durumda güçlü kaldı ve 380 dolar piyasa hacmi bakımından en büyük altcoin için çok önemli bir seviye. Analistlere göre bu seviye güçlü kalmaya devam ettiği sürece Ethereum, bir çift dip oluşturabilir ve yakın vadede daha da yükselebilir.

Hatta bazı analistlere göre ETH’un yakın vadede bir artış eğilimine girmekten başka seçeneği bulunmuyor. Çünkü ortaya çıkan modellerin tarihin tekerrür etmesi halinde ETH’un değerini arttıracağı ifade ediliyor.

Piyasanın popüler analistlerinden Smokey, Ethereum’un mevcut teknik görünümü hakkındaki düşüncelerini paylaştı ve gözlemlediği birkaç yükseliş paterni nedeniyle kısa vadede bazı yukarı yönlü hareketler görmeyi beklediğini dile getirdi.

Analistin açıklamalarına göre eğer Ethereum 391 doların üzerine çıkarsa ortaya çıkan modeller doğrulanacak ve yukarı yönlü bir hareket başlayacak. Mevcut fiyatlar göz önünde bulundurulduğunda ise ETH’un bu seviyenin üzerini görmesinin zor olmadığı ifade edebilir.

Ethereum ve Bitcoin

Analistlere göre her ne kadar ETH’un Bitcoin’i (BTC) takip etme olasılığı yüksek olsa da BTC’nin daha iyi bir performans sergileyeceği düşünülüyor. Dolayısıyla ETH’da bir yükseliş eğilimi bekliyor ancak bu artış Bitcoin’in gölgesinde kalabilir.


Total
3
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Önceki Haber

Bu Token’a Dikkat: Yüzde 66 Artış Geliyor!

Sonraki Haber

Bitcoin Zorluğu İle Fiyat Arasındaki İlişki BTC’yi Aşağı Çekecek Mi?

İlgili Haberler